Slutspel (Blå = Preliminär) Håll muspekaren över matchcellen så visas Seedningsplacering
(Svart = Fastställd) Håll muspekaren över matchcellen så visas hall och tid
Vinnare står överst och förlorare underst när matcherna har spelats.
Säsong Liga Slutspel:
Klubb
Direktkvalificerade
Lag
Arvika West BK A (1)
BC Cobber´s F (2)
BC Fyrklöver A (3)
Bers BC A (4)
BK 1927 A (5)
BK ABeCe A (6)
BK Adept A (7)
BK Animals F (8)
BK Arkos A (9)
BK Birger A (10)
BK Bowino F (11)
BK Brio F1 (12)
BK Cahoot F (13)
BK Cefyra A (14)
BK Domino F (15)
BK Ene A (16)
BK Fermé A (17)
BK FH Engelholm F2 (18)
BK Finn A (19)
BK Friends A (20)
BK Frigg F (21)
BK Frisk A (22)
BK Frisk F (23)
BK Fryken A (24)
BK Grävlingen A (25)
BK Gärdet F (26)
BK Hammarslaget A (27)
BK Hovet F (28)
BK Karma A (29)
BK Kasi F (30)
BK Klossen F (31)
BK Korp F (32)
BK Kronan A (33)
BK Kyrk F1 (34)
BK Kåess F2 (35)
BK Källar´n A (36)
BK La Visite F (37)
BK Lejonen A (38)
BK Lejonet A (39)
BK Lidex A (40)
BK Linnéa A (41)
BK Lugnet A (42)
BK Luntertun A (43)
BK MAI A (44)
BK Merrimac A (45)
BK Milan A (46)
BK Mjölby Bowling F (47)
BK Monark A (48)
BK Norden F (49)
BK Nordkap A (50)
BK Oden Falköping F1 (51)
BK Oden Falköping F2 (52)
BK Origo F (53)
BK Plus F (54)
BK Rapid A (55)
BK Rubinen A (56)
BK Rudbeck A (57)
BK Runan A (58)
BK Rush A (59)
BK Rättvik F2 (60)
BK Silver A (61)
BK Skinnarna A (62)
BK Skinnsberg A (63)
BK Skinnsberg F (64)
BK Stallis F (65)
BK Strike A (66)
BK Strömkarlen A (67)
BK Sture A (68)
BK Sun Club A (69)
BK Sunny A (70)
BK Sösdala A (71)
BK Taggen A (72)
BK Taifun F (73)
BK Team Obelix F (74)
BK Team SGK A (75)
BK Team Telge A (76)
BK Treff A (77)
BK Trippel F (78)
BK TT A (79)
BK Turbo F (80)
BK Wege F (81)
BK Viljan A (82)
BK Vinden A (83)
BK Vinno A (84)
BK Virveln F (85)
BK Znax A (86)
Bodekull BK A (87)
Bollnäs BC A (88)
Borås BK A (89)
BS 23 A (90)
BS Olymp F (91)
BwK Ankaret F (92)
Bålsta BC F (93)
CarlstadHammarö IF F (94)
Concordia IF BK A (95)
Djurgårdens IF F2 (96)
Domnarvets BK A (97)
Eksjö BK/EBOK F (98)
Emmaboda BK A (99)
FOC Farsta A (100)
Getinge BK F (101)
Gävle KK F2 (102)
Götene BK A (103)
Halmia BS A (104)
Hellas BK A (105)
Hjo BK F (106)
Huskvarna BK A (107)
Häcken BK A (108)
Höganäs BC F2 (109)
Hönö Bowlers BK (110)
IF Raketen F (111)
IFK Stockholm BK A (112)
IFK Västerås A (113)
IK Cyrus A (114)
IK Sleipner F (115)
IK Ymer A (116)
Inget Lag (117)
Inget Lag (118)
JIF Hagalund A (119)
Jönköpings BK A (120)
Jönköpings BS/Boys F (121)
Jönköpings KK F (122)
Kalmar AIK A (123)
Karlstad BK A (124)
Katrineholms AIK F (125)
KFUM Karlskrona F (126)
King Cobra BK F (127)
Kinna BK F (128)
LC 17 BK A (129)
Lomma BK A (130)
Lunds BK Mamba F2 (131)
Mariestads BS A (132)
Mini Arccus Club F (133)
NBC Gullmarsplan BC F (134)
Norrtälje BwK A (135)
Nybro IF F (136)
Pocket Club A (137)
Rederiet IK A (138)
Sandvikens AIK F2 (139)
Sandvikens IF A (140)
Sandvikens IF F (141)
Sanna BK F (142)
Siljan BK A (143)
SK Nova F (144)
Skillingaryds IS A (145)
Skutskärs BK A (146)
Skövde AIK BK A (147)
Sollentuna BwK F (148)
SS Bowlaren F (149)
Staffanstorps BK A (150)
Stenungsunds BC A (151)
Stenungsunds BC F (152)
Stånga IF F (153)
Sundbybergs IK F (154)
Swedoor BK A (155)
Team Alingsås BC F2 (156)
Team Bjuv BF F (157)
Team Blue BK A (158)
Team Gamleby BC F (159)
Team Lerum BC F1 (160)
Team Osby BK A (161)
Team Partille BC F (162)
Team Skövde BC A (163)
Team Värnamo BC F1 (164)
Team X-Bowlers BC A (165)
Team Ystad BK A (166)
Team Ystad BK F (167)
Tetra Laval BF A (168)
The Golden Bowlers A (169)
T-Nabbens BK A (170)
Tollarps BK F (171)
Tramo IF A (172)
Tyresö BK A (173)
United BC A (174)
Wabo BK A (175)
Vara BK A (176)
Warpen BK F (177)
Varta BK F2 (178)
Winga BK A (179)
Vingåkers BK F (180)
Volvo FK A (181)
Vårkulla IK F (182)
Vänersborgs BS A (183)
Värtans IK F (184)
Västra Frölunda BK A (185)
Åkeshovs BK A (186)
Åmåls BC F (187)
Örebro BS Käglan A (188)
  • |
  • Copyright © Svenska Bowlingförbundet
  • |
  • Box 11016, 100 61 Stockholm
  • |
  • För Support - Ring SvBf Kansli: 08-699 60 00
  • |