Spelprogram

Spelprogram

Kopiera länken som direktlänk till spelprogram.
http://bits.swebowl.se/Matches/MatchScheme.aspx?DivisionId=9&SeasonId=2016&LeagueId=1&LevelId=3
Sök del av KlubbNamn
Klubb
Visa endast markerat Lag
SäsongLiga
SerienivåDivision
Sök via ett distrikt
DistriktDivision

Div 1 Norra Svealand
Klicka här -->tabellen

Spelprogram
Omg./Datum Tid MatchId Match Resultat OljeProfil Hall
Omgång 2
Lör 10/9 10:00 3125977 BwK Ankaret - Warpen BK 17 - 3 Bourbon Street Norrtälje Bowlinghall
10:20 3125979 BK Ax - Matteus-Pojkarna BK 9 - 11 39-40 Sollentuna Bowlinghall
11:00 3125985 Ludvika BK - AIK F1 5 - 15 Beaten path Ludvika Bowlinghall
12:00 3125980 Turebergs IF - Matteus-Pojkarna BK 11 - 9 39-40 Sollentuna Bowlinghall
12:00 3125984 Rigel BK - Vendelsö BK 11 - 9 Allsvenskan 41 2016 Borlänge - Maserhallen
13:40 3125978 NBC Gullmarsplan BC - Warpen BK 13 - 7 Dead mans curve Stockholm - Gullmarsplan
13:40 3125983 Domnarvets BS - Vendelsö BK 15 - 4 Allsvenskan 41 2016 Borlänge - Maserhallen
15:00 3125986 BK Rättvik - AIK F1 5 - 15 Rättvik liga Rättviks bowlinghall
Sön 11/9 10:00 3125976 Sandvikens AIK - LBK Hudik 9 - 11 Middle road Sandvikens Bowlinghall
13:20 3125975 Gävle KK - LBK Hudik 12 - 8 Daytona Gävle Bowlinghall
Omgång 3
Lör 17/9 10:00 3125987 BwK Ankaret - Gävle KK 11 - 8 Bourbon Street Norrtälje Bowlinghall
10:00 3125991 AIK F1 - Turebergs IF 8 - 11 ABT#2 Stockholm - Bowl-O-Rama
10:00 3125995 Domnarvets BS - Ludvika BK 13 - 7 Allsvenskan 41 2016 Borlänge - Maserhallen
10:00 3125997 LBK Hudik - BK Rättvik 10 - 10 2007 Storm San Mariono open Hudiksvalls Bowlinghall
11:40 3125990 BK Trol - Sandvikens AIK 10 - 10 Abbey road Stockholm - Lidingö
11:40 3125996 Rigel BK - Ludvika BK 11 - 8 Allsvenskan 41 2016 Borlänge - Maserhallen
13:40 3125988 NBC Gullmarsplan BC - Gävle KK 14 - 6 Dead mans curve Stockholm - Gullmarsplan
14:00 3125998 Warpen BK - BK Rättvik 13 - 7 Kegel Kode Sport Series 3043 Bollnäs Bowlinghall
15:20 3125989 Matteus-Pojkarna BK - Sandvikens AIK 15 - 5 Route 66 Stockholm - Birka
16:20 3125992 Vendelsö BK - Turebergs IF 9 - 11 41-42 Stockholm - Brandbergen
Sön 18/9 09:40 3125993 IK Gotlandspärlan - BK Ax 7 - 13 Broadway Visby Uncle Joe´s
13:00 3125994 Stånga IF - BK Ax 12 - 8 Allsvenskan 39 2016 Stånga Bowlinghall
Omgång 4
Lör 24/9 10:00 3126006 Turebergs IF - NBC Gullmarsplan BC 12 - 8 39-40 Sollentuna Bowlinghall
11:40 3125999 Gävle KK - Rigel BK 17 - 3 Daytona Gävle Bowlinghall
11:40 3126005 BK Ax - NBC Gullmarsplan BC 8 - 12 39-40 Sollentuna Bowlinghall
12:00 3126001 Matteus-Pojkarna BK - Domnarvets BS 15 - 5 Route 66 Stockholm - Birka
12:00 3126004 Vendelsö BK - BwK Ankaret 12 - 8 41-42 Stockholm - Brandbergen
15:00 3126002 BK Trol - Domnarvets BS 7 - 13 Abbey road Stockholm - Lidingö
15:40 3126000 Sandvikens AIK - Rigel BK 14 - 6 Middle road Sandvikens Bowlinghall
15:40 3126007 LBK Hudik - Stånga IF 12 - 8 2007 Storm San Mariono open Hudiksvalls Bowlinghall
16:20 3126003 AIK F1 - BwK Ankaret 16 - 4 ABT#2 Stockholm - Bowl-O-Rama
17:00 3126010 BK Rättvik - IK Gotlandspärlan 8 - 12 Rättvik liga Rättviks bowlinghall
Sön 25/9 10:00 3126008 Warpen BK - Stånga IF 14 - 6 Kegel Kode Sport Series 3043 Bollnäs Bowlinghall
11:00 3126009 Ludvika BK - IK Gotlandspärlan 11 - 9 Beaten path Ludvika Bowlinghall
Sön 2/10 09:30 3125982 Stånga IF - BK Trol 13 - 7 Allsvenskan 39 2016 Stånga Bowlinghall
13:00 3125981 IK Gotlandspärlan - BK Trol 10 - 10 Broadway Visby Uncle Joe´s
Omgång 5
Lör 15/10 10:00 3126014 BK Trol - Gävle KK 8 - 12 Abbey road Stockholm - Lidingö
10:00 3126022 BK Rättvik - Warpen BK 10 - 10 Rättvik liga Rättviks bowlinghall
10:40 3126015 BK Ax - Vendelsö BK 12 - 8 39-40 Sollentuna Bowlinghall
11:40 3126012 NBC Gullmarsplan BC - Sandvikens AIK 3 - 17 Dead mans curve Stockholm - Gullmarsplan
12:20 3126016 Turebergs IF - Vendelsö BK 13 - 7 39-40 Sollentuna Bowlinghall
13:20 3126013 Matteus-Pojkarna BK - Gävle KK 17 - 3 Route 66 Stockholm - Birka
13:40 3126020 Rigel BK - LBK Hudik 13 - 6 Allsvenskan 41 2016 Borlänge - Maserhallen
14:00 3126021 Ludvika BK - Warpen BK 16 - 4 Beaten path Ludvika Bowlinghall
15:20 3126019 Domnarvets BS - LBK Hudik 16 - 4 Allsvenskan 41 2016 Borlänge - Maserhallen
16:00 3126011 BwK Ankaret - Sandvikens AIK 15 - 5 Bourbon Street Norrtälje Bowlinghall
Sön 16/10 09:40 3126018 Stånga IF - AIK F1 14 - 6 Allsvenskan 39 2016 Stånga Bowlinghall
13:00 3126017 IK Gotlandspärlan - AIK F1 10 - 10 Broadway Visby Uncle Joe´s
Omgång 6
Lör 22/10 10:00 3126026 NBC Gullmarsplan BC - Rigel BK 14 - 6 Dead mans curve Stockholm - Gullmarsplan
10:00 3126028 Vendelsö BK - BK Trol 7 - 12 41-42 Stockholm - Brandbergen
11:00 3126033 Ludvika BK - Turebergs IF 13 - 7 Beaten path Ludvika Bowlinghall
13:40 3126025 BwK Ankaret - Rigel BK 13 - 7 Bourbon Street Norrtälje Bowlinghall
14:00 3126027 AIK F1 - BK Trol 17 - 3 ABT#2 Stockholm - Bowl-O-Rama
15:00 3126034 BK Rättvik - Turebergs IF 15 - 5 Rättvik liga Rättviks bowlinghall
16:30 3126029 IK Gotlandspärlan - Matteus-Pojkarna BK 18 - 1 Broadway Visby Uncle Joe´s
Sön 23/10 10:00 3126024 Sandvikens AIK - Domnarvets BS 15 - 5 Middle road Sandvikens Bowlinghall
12:00 3126031 LBK Hudik - BK Ax 9 - 11 2007 Storm San Mariono open Hudiksvalls Bowlinghall
12:20 3126030 Stånga IF - Matteus-Pojkarna BK 13 - 7 Allsvenskan 39 2016 Stånga Bowlinghall
13:40 3126023 Gävle KK - Domnarvets BS 10 - 10 Daytona Gävle Bowlinghall
16:00 3126032 Warpen BK - BK Ax 6 - 14 Kegel Kode Sport Series 3043 Bollnäs Bowlinghall
Tor 27/10 18:30 3126041 Domnarvets BS - Rigel BK 15 - 5 Allsvenskan 41 2016 Borlänge - Maserhallen
Omgång 7
Lör 29/10 09:40 3126037 Matteus-Pojkarna BK - BK Trol 16 - 4 Route 66 Stockholm - Birka
10:00 3126036 BwK Ankaret - NBC Gullmarsplan BC 14 - 6 Bourbon Street Norrtälje Bowlinghall
10:00 3126038 AIK F1 - Vendelsö BK 13 - 7 ABT#2 Stockholm - Bowl-O-Rama
10:00 3126039 BK Ax - Turebergs IF 11 - 9 39-40 Sollentuna Bowlinghall
11:40 3126042 LBK Hudik - Warpen BK 15 - 5 2007 Storm San Mariono open Hudiksvalls Bowlinghall
12:00 3126040 IK Gotlandspärlan - Stånga IF 15 - 5 Broadway Visby Uncle Joe´s
13:40 3126035 Gävle KK - Sandvikens AIK 9 - 10 Daytona Gävle Bowlinghall
15:40 3126043 Ludvika BK - BK Rättvik 10 - 9 Beaten path Ludvika Bowlinghall
Omgång 8
Lör 19/11 10:00 3126046 BwK Ankaret - BK Rättvik 9 - 11 Bourbon Street Norrtälje Bowlinghall
10:00 3126048 AIK F1 - Matteus-Pojkarna BK 15 - 5 ABT#2 Stockholm - Bowl-O-Rama
10:20 3126051 Turebergs IF - BK Trol 11 - 9 39-40 Sollentuna Bowlinghall
12:00 3126050 BK Ax - BK Trol 12 - 7 39-40 Sollentuna Bowlinghall
12:20 3126045 Sandvikens AIK - Ludvika BK 10 - 10 Middle road Sandvikens Bowlinghall
13:40 3126047 NBC Gullmarsplan BC - BK Rättvik 15 - 5 Dead mans curve Stockholm - Gullmarsplan
14:00 3126049 Vendelsö BK - Matteus-Pojkarna BK 9 - 10 41-42 Stockholm - Brandbergen
15:20 3126044 Gävle KK - Ludvika BK 11 - 9 3 Manna SM 2016 Gävle Bowlinghall
15:20 3126052 Domnarvets BS - Stånga IF 9 - 11 Allsvenskan 41 2016 Borlänge - Maserhallen
16:00 3126054 LBK Hudik - IK Gotlandspärlan 13 - 7 2007 Storm San Mariono open Hudiksvalls Bowlinghall
17:00 3126053 Rigel BK - Stånga IF 11 - 9 Allsvenskan 41 2016 Borlänge - Maserhallen
Sön 20/11 12:00 3126055 Warpen BK - IK Gotlandspärlan 7 - 13 Kegel Kode Sport Series 3043 Bollnäs Bowlinghall
Omgång 9
Lör 26/11 10:00 3126065 Warpen BK - Domnarvets BS 6 - 14 Kegel Kode Sport Series 3043 Bollnäs Bowlinghall
10:00 3126067 BK Rättvik - Rigel BK 14 - 6 Kegel code 4137 Rättviks bowlinghall
12:20 3126060 AIK F1 - IK Gotlandspärlan 6 - 14 ABT#2 Stockholm - Bowl-O-Rama
13:00 3126058 Matteus-Pojkarna BK - BwK Ankaret 15 - 5 Route 66 Stockholm - Birka
14:00 3126064 LBK Hudik - Domnarvets BS 11 - 9 2007 Storm San Mariono open Hudiksvalls Bowlinghall
14:00 3126066 Ludvika BK - Rigel BK 16 - 4 Beaten path Ludvika Bowlinghall
14:20 3126063 Turebergs IF - Stånga IF 12 - 8 39-40 Sollentuna Bowlinghall
16:00 3126059 BK Trol - BwK Ankaret 13 - 7 Main Street 7241 Stockholm - Lidingö
16:00 3126061 Vendelsö BK - IK Gotlandspärlan 6 - 14 41-42 Stockholm - Brandbergen
16:00 3126062 BK Ax - Stånga IF 17 - 3 39-40 Sollentuna Bowlinghall
Sön 27/11 11:00 3126057 Sandvikens AIK - NBC Gullmarsplan BC 14 - 6 Middle road Sandvikens Bowlinghall
14:20 3126056 Gävle KK - NBC Gullmarsplan BC 10 - 10 Daytona Gävle Bowlinghall
Omgång 11
Lör 14/1 10:00 3126069 Sandvikens AIK - Warpen BK 14 - 6 Middle road Sandvikens Bowlinghall
10:20 3126072 AIK F1 - NBC Gullmarsplan BC 8 - 12 ABT#2 Stockholm - Bowl-O-Rama
11:00 3126078 Ludvika BK - BK Ax 13 - 7 Beaten path Ludvika Bowlinghall
11:40 3126070 Matteus-Pojkarna BK - LBK Hudik 17 - 3 Route 66 Stockholm - Birka
12:00 3126077 Rigel BK - Turebergs IF 4 - 16 Allsvenskan 41 2016 Borlänge - Maserhallen
13:20 3126068 Gävle KK - Warpen BK 17 - 3 Bocken 2016-2017 Gävle Bowlinghall
13:40 3126076 Domnarvets BS - Turebergs IF 7 - 12 Allsvenskan 41 2016 Borlänge - Maserhallen
14:00 3126073 Vendelsö BK - NBC Gullmarsplan BC 11 - 9 41-42 Stockholm - Brandbergen
14:40 3126071 BK Trol - LBK Hudik 13 - 7 Main Street 7241 Stockholm - Lidingö
15:00 3126079 BK Rättvik - BK Ax 9 - 11 Bourbon Street Rättviks bowlinghall
Sön 15/1 09:40 3126075 Stånga IF - BwK Ankaret 14 - 6 Allsvenskan 39 2016 Stånga Bowlinghall
13:00 3126074 IK Gotlandspärlan - BwK Ankaret 15 - 5 Broadway Visby Uncle Joe´s
Omgång 12
Lör 21/1 10:40 3126083 BK Trol - Rigel BK 11 - 9 Main Street 7241 Stockholm - Lidingö
11:00 3126080 BwK Ankaret - Domnarvets BS 8 - 12 Bourbon Street Norrtälje Bowlinghall
11:00 3126091 BK Rättvik - Vendelsö BK 9 - 11 Bourbon Street Rättviks bowlinghall
11:40 3126089 Warpen BK - AIK F1 3 - 16 Kegel Kode Sport Series 3043 Bollnäs Bowlinghall
14:00 3126082 Matteus-Pojkarna BK - Rigel BK 20 - 0 Route 66 Stockholm - Birka
15:00 3126090 Ludvika BK - Vendelsö BK 13 - 7 Beaten path Ludvika Bowlinghall
15:40 3126088 LBK Hudik - AIK F1 8 - 12 2007 Storm San Mariono open Hudiksvalls Bowlinghall
16:00 3126081 NBC Gullmarsplan BC - Domnarvets BS 11 - 9 Dead mans curve Stockholm - Gullmarsplan
Sön 22/1 09:00 3126086 IK Gotlandspärlan - Sandvikens AIK 15 - 5 Broadway Visby Uncle Joe´s
10:00 3126084 BK Ax - Gävle KK 10 - 10 39-40 Sollentuna Bowlinghall
11:40 3126085 Turebergs IF - Gävle KK 14 - 6 39-40 Sollentuna Bowlinghall
12:20 3126087 Stånga IF - Sandvikens AIK 8 - 12 Allsvenskan 39 2016 Stånga Bowlinghall
Omgång 13
Lör 28/1 10:00 3126093 Sandvikens AIK - BK Trol 8 - 12 Middle road Sandvikens Bowlinghall
10:00 3126094 BwK Ankaret - Matteus-Pojkarna BK 6 - 14 Bourbon Street Norrtälje Bowlinghall
10:00 3126100 Domnarvets BS - BK Rättvik 13 - 7 Allsvenskan 41 2016 Borlänge - Maserhallen
10:00 3126102 LBK Hudik - Ludvika BK 8 - 12 2007 Storm San Mariono open Hudiksvalls Bowlinghall
11:40 3126101 Rigel BK - BK Rättvik 12 - 8 Allsvenskan 41 2016 Borlänge - Maserhallen
13:00 3126096 AIK F1 - Stånga IF 17 - 3 ABT#2 Stockholm - Bowl-O-Rama
13:00 3126099 Turebergs IF - IK Gotlandspärlan 17 - 3 39-40 Sollentuna Bowlinghall
13:40 3126092 Gävle KK - BK Trol 12 - 8 Bocken 2016-2017 Gävle Bowlinghall
13:40 3126095 NBC Gullmarsplan BC - Matteus-Pojkarna BK 8 - 12 Dead mans curve Stockholm - Gullmarsplan
14:00 3126103 Warpen BK - Ludvika BK 10 - 10 Kegel Kode Challenge 4137 Bollnäs Bowlinghall
14:40 3126098 BK Ax - IK Gotlandspärlan 9 - 11 39-40 Sollentuna Bowlinghall
16:20 3126097 Vendelsö BK - Stånga IF 16 - 4 41-42 Stockholm - Brandbergen
Ons 15/2 18:00 3126110 Rigel BK - Domnarvets BS 6 - 14 Allsvenskan 41 2016 Borlänge - Maserhallen
Omgång 14
Lör 18/2 10:00 3126105 NBC Gullmarsplan BC - BwK Ankaret 10 - 10 Dead mans curve Stockholm - Gullmarsplan
10:00 3126107 Vendelsö BK - AIK F1 8 - 12 41-42 Stockholm - Brandbergen
10:00 3126111 Warpen BK - LBK Hudik 8 - 11 Kegel Kode Challenge 4137 Bollnäs Bowlinghall
10:00 3126112 BK Rättvik - Ludvika BK 10 - 10 Bourbon Street Rättviks bowlinghall
11:00 3126106 BK Trol - Matteus-Pojkarna BK 17 - 2 Main Street 7241 Stockholm - Lidingö
12:00 3126109 Stånga IF - IK Gotlandspärlan 13 - 7 Allsvenskan 39 2016 Stånga Bowlinghall
Sön 19/2 10:00 3126104 Sandvikens AIK - Gävle KK 8 - 12 Middle road Sandvikens Bowlinghall
12:40 3126108 Turebergs IF - BK Ax 13 - 7 39-40 Sollentuna Bowlinghall
Omgång 15
Lör 25/2 10:00 3126114 NBC Gullmarsplan BC - Ludvika BK 14 - 6 Dead mans curve Stockholm - Gullmarsplan
10:00 3126118 Vendelsö BK - Sandvikens AIK 11 - 9 41-42 Stockholm - Brandbergen
10:00 3126122 Rigel BK - BK Ax 12 - 8 Allsvenskan 41 2016 Borlänge - Maserhallen
11:00 3126116 BK Trol - BK Rättvik 13 - 7 Main Street 7241 Stockholm - Lidingö
11:40 3126121 Domnarvets BS - BK Ax 8 - 11 Allsvenskan 41 2016 Borlänge - Maserhallen
14:20 3126115 Matteus-Pojkarna BK - BK Rättvik 19 - 1 Route 66 Stockholm - Birka
14:20 3126117 AIK F1 - Sandvikens AIK 10 - 9 ABT#2 Stockholm - Bowl-O-Rama
16:20 3126113 BwK Ankaret - Ludvika BK 13 - 6 Bourbon Street Norrtälje Bowlinghall
Sön 26/2 09:00 3126120 Stånga IF - Gävle KK 15 - 5 Allsvenskan 39 2016 Stånga Bowlinghall
11:40 3126123 LBK Hudik - Turebergs IF 10 - 10 2007 Storm San Mariono open Hudiksvalls Bowlinghall
12:40 3126119 IK Gotlandspärlan - Gävle KK 7 - 13 Broadway Visby Uncle Joe´s
15:40 3126124 Warpen BK - Turebergs IF 10 - 10 Kegel Kode Challenge 4137 Bollnäs Bowlinghall
Omgång 16
Lör 4/3 10:00 3126125 Gävle KK - Matteus-Pojkarna BK 11 - 9 Bocken 2016-2017 Gävle Bowlinghall
10:00 3126135 Ludvika BK - LBK Hudik 16 - 3 Beaten path Ludvika Bowlinghall