Spelprogram

Spelprogram

Kopiera länken som direktlänk till spelprogram.
http://bits.swebowl.se/Matches/MatchScheme.aspx?DivisionId=552&SeasonId=2016&LeagueId=8&LevelId=4
Sök del av KlubbNamn
Klubb
Visa endast markerat Lag
SäsongLiga
SerienivåDivision
Sök via ett distrikt
DistriktDivision

Sydskåne Division 2
Klicka här -->tabellen

Spelprogram
Omg./Datum Tid MatchId Match Resultat OljeProfil Hall
Omgång 1
Sön 4/9 09:00 3129285 BK Thule B1 - BK 1927 B2 12 - 6 Ingen OljeProfil Malmö - Baltiska
10:40 3129308 BK 1927 B2 - Wabo BK B 14 - 6 Ingen OljeProfil Malmö - Baltiska
Omgång 2
Lör 10/9 08:20 3129265 BK Thule B1 - Team Extreme B 4 - 15 Ingen OljeProfil Malmö - Baltiska
14:20 3129264 Team Ystad BK B - Pilgårdens BC B1 4 - 16 Ingen OljeProfil Tomelilla - Suxxess Hallen
Sön 11/9 09:00 3129266 BK Svedina B - BK 1927 B2 13 - 7 Ingen OljeProfil Svedala Bowlinghall
10:40 3129268 Staffanstorps BK B - BK Adept B 2 - 18 Ingen OljeProfil Staffanstorps Bowlinghall
Omgång 3
Lör 17/9 10:40 3129271 Team Extreme B - Team Ystad BK B 15 - 5 Ingen OljeProfil Löddeköpings Bowlinghall
15:20 3129272 BK 1927 B2 - BK Adept B 11 - 9 Ingen OljeProfil Malmö - Baltiska
Sön 18/9 13:20 3129269 Wabo BK B - Staffanstorps BK B 15 - 4 Ingen OljeProfil Malmö - Baltiska
15:00 3129273 Pilgårdens BC B1 - BK Thule B1 15 - 4 Ingen OljeProfil Malmö - Baltiska
Omgång 4
Lör 24/9 10:40 3129276 Team Extreme B - Wabo BK B 12 - 6 Ingen OljeProfil Löddeköpings Bowlinghall
Sön 25/9 09:00 3129277 BK 1927 B2 - Staffanstorps BK B 14 - 6 Ingen OljeProfil Malmö - Baltiska
12:40 3129275 BK Adept B - Team Ystad BK B 14 - 6 Ingen OljeProfil Staffanstorps Bowlinghall
15:00 3129278 Pilgårdens BC B1 - BK Svedina B 16 - 4 Ingen OljeProfil Malmö - Baltiska
Omgång 5
Lör 15/10 10:40 3129279 Team Ystad BK B - BK Svedina B 3 - 17 Ingen OljeProfil Tomelilla - Suxxess Hallen
10:40 3129280 BK Thule B1 - Staffanstorps BK B 13 - 7 Ingen OljeProfil Malmö - Baltiska
Sön 16/10 12:40 3129282 BK Adept B - Team Extreme B 10 - 10 Ingen OljeProfil Staffanstorps Bowlinghall
15:00 3129283 Pilgårdens BC B1 - Wabo BK B 14 - 5 Ingen OljeProfil Malmö - Baltiska
Omgång 6
Lör 22/10 12:40 3129286 BK Svedina B - Team Extreme B 8 - 12 Ingen OljeProfil Svedala Bowlinghall
Sön 23/10 09:00 3129287 Staffanstorps BK B - Pilgårdens BC B1 6 - 13 Ingen OljeProfil Staffanstorps Bowlinghall
10:40 3129288 BK Adept B - Wabo BK B 17 - 3 Ingen OljeProfil Staffanstorps Bowlinghall
12:20 3129307 BK Adept B - Pilgårdens BC B1 13 - 7 Ingen OljeProfil Staffanstorps Bowlinghall
Omgång 7
Lör 29/10 12:40 3129292 Team Extreme B - Pilgårdens BC B1 11 - 9 Ingen OljeProfil Löddeköpings Bowlinghall
Sön 30/10 09:00 3129289 BK Svedina B - BK Adept B 6 - 14 Ingen OljeProfil Svedala Bowlinghall
13:20 3129290 Wabo BK B - BK Thule B1 6 - 13 Ingen OljeProfil Malmö - Baltiska
15:00 3129293 BK 1927 B2 - Team Ystad BK B 7 - 13 Ingen OljeProfil Malmö - Baltiska
Omgång 8
Lör 19/11 10:40 3129298 Team Extreme B - BK 1927 B2 17 - 3 Ingen OljeProfil Löddeköpings Bowlinghall
Sön 20/11 09:00 3129304 Team Ystad BK B - Staffanstorps BK B 10 - 10 Ingen OljeProfil Tomelilla - Suxxess Hallen
10:40 3129295 BK Thule B1 - BK Adept B 9 - 11 Ingen OljeProfil Malmö - Baltiska
12:40 3129296 BK Svedina B - Staffanstorps BK B 6 - 14 Ingen OljeProfil Svedala Bowlinghall
Omgång 9
Sön 27/11 09:00 3129300 Wabo BK B - BK Svedina B 9 - 10 Ingen OljeProfil Malmö - Baltiska
12:40 3129301 Staffanstorps BK B - Team Extreme B 10 - 10 Ingen OljeProfil Staffanstorps Bowlinghall
13:20 3129299 BK Thule B1 - Team Ystad BK B 13 - 6 Ingen OljeProfil Malmö - Baltiska
Omgång 10
Lör 3/12 11:00 3129294 Team Ystad BK B - Wabo BK B 6 - 14 Ingen OljeProfil Tomelilla - Suxxess Hallen
Omgång 11
Lör 14/1 09:00 3129309 BK Thule B1 - BK Svedina B 8 - 12 Ingen OljeProfil Malmö - Baltiska
13:20 3129303 Pilgårdens BC B1 - BK 1927 B2 15 - 4 Ingen OljeProfil Malmö - Baltiska
15:00 3129310 Wabo BK B - BK 1927 B2 13 - 7 Ingen OljeProfil Malmö - Baltiska
15:00 3129313 Pilgårdens BC B1 - BK Adept B 5 - 15 Ingen OljeProfil Malmö - Baltiska
Sön 15/1 10:40 3129311 Staffanstorps BK B - Team Ystad BK B 8 - 11 Ingen OljeProfil Staffanstorps Bowlinghall
Omgång 12
Lör 21/1 09:00 3129318 BK 1927 B2 - Pilgårdens BC B1 5 - 15 Ingen OljeProfil Malmö - Baltiska
10:40 3129314 Team Ystad BK B - BK Thule B1 11 - 8 Ingen OljeProfil Ystad - O´Learys
10:40 3129317 Team Extreme B - Staffanstorps BK B 12 - 8 Ingen OljeProfil Löddeköpings Bowlinghall
Sön 22/1 09:00 3129315 BK Svedina B - Wabo BK B 12 - 8 Ingen OljeProfil Svedala Bowlinghall
Omgång 13
Lör 28/1 09:00 3129322 BK 1927 B2 - Team Extreme B 2 - 18 Ingen OljeProfil Malmö - Baltiska
10:40 3129320 Staffanstorps BK B - BK Svedina B 13 - 7 Ingen OljeProfil Staffanstorps Bowlinghall
12:40 3129321 BK Adept B - BK Thule B1 17 - 3 Ingen OljeProfil Staffanstorps Bowlinghall
Sön 29/1 09:00 3129305 BK Svedina B - BK Thule B1 13 - 7 Ingen OljeProfil Svedala Bowlinghall
10:40 3129319 Wabo BK B - Team Ystad BK B 13 - 7 Ingen OljeProfil Malmö - Baltiska
Omgång 14
Lör 18/2 10:00 3129324 Team Ystad BK B - BK 1927 B2 12 - 8 Ingen OljeProfil Ystad - O´Learys
14:20 3129327 BK Adept B - BK Svedina B 17 - 3 Ingen OljeProfil Staffanstorps Bowlinghall
15:40 3129328 Pilgårdens BC B1 - Team Extreme B 8 - 12 Ingen OljeProfil Malmö - Baltiska
Sön 19/2 15:00 3129325 BK Thule B1 - Wabo BK B 13 - 7 Ingen OljeProfil Malmö - Baltiska
Omgång 15
Lör 25/2 08:20 3129329 Wabo BK B - BK Adept B 6 - 13 Ingen OljeProfil Malmö - Baltiska
10:40 3129331 Team Extreme B - BK Svedina B 12 - 8 Ingen OljeProfil Löddeköpings Bowlinghall
Omgång 16
Lör 4/3 09:00 3129334 BK Svedina B - Team Ystad BK B 13 - 7 Ingen OljeProfil Svedala Bowlinghall
Sön 5/3 09:00 3129332 BK 1927 B2 - BK Thule B1 8 - 12 Ingen OljeProfil Malmö - Baltiska
09:00 3129333 Pilgårdens BC B1 - Staffanstorps BK B 14 - 6 Ingen OljeProfil Malmö - Baltiska
10:40 3129335 Wabo BK B - Pilgårdens BC B1 7 - 13 Ingen OljeProfil Malmö - Baltiska
10:40 3129337 Team Extreme B - BK Adept B 5 - 15 Ingen OljeProfil Löddeköpings Bowlinghall
12:40 3129336 Staffanstorps BK B - BK Thule B1 7 - 13 Ingen OljeProfil Staffanstorps Bowlinghall
Omgång 18
Lör 1/4 09:00 3129342 Wabo BK B - Team Extreme B 6 - 14 Ingen OljeProfil Malmö - Baltiska
12:20 3129339 Team Ystad BK B - BK Adept B 8 - 12 Ingen OljeProfil Ystad - O´Learys
Sön 2/4 09:00 3129341 BK Svedina B - Pilgårdens BC B1 7 - 13 Ingen OljeProfil Svedala Bowlinghall
10:00 3129343 Staffanstorps BK B - BK 1927 B2 6 - 14 Ingen OljeProfil Staffanstorps Bowlinghall
Omgång 19
Lör 8/4 09:00 3129352 BK 1927 B2 - BK Svedina B 8 - 11 Ingen OljeProfil Malmö - Baltiska
10:40 3129345 BK Thule B1 - Pilgårdens BC B1 8 - 12 Ingen OljeProfil Malmö - Baltiska
Sön 9/4 10:00 3129344 Team Ystad BK B - Team Extreme B 9 - 10 Ingen OljeProfil Ystad - O´Learys
13:00 3129347 Staffanstorps BK B - Wabo BK B 16 - 4 Ingen OljeProfil Staffanstorps Bowlinghall
14:40 3129348 BK Adept B - BK 1927 B2 13 - 7 Ingen OljeProfil Staffanstorps Bowlinghall
Omgång 20
Lör 22/4 12:40 3129350 BK Adept B - Staffanstorps BK B 15 - 4 Ingen OljeProfil Staffanstorps Bowlinghall
14:20 3129351 Team Extreme B - BK Thule B1 13 - 7 Ingen OljeProfil Löddeköpings Bowlinghall
Sön 23/4 08:20 3129353 Pilgårdens BC B1 - Team Ystad BK B 11 - 9 Ingen OljeProfil Malmö - Baltiska
Röd text = Ändrad Matchtid
  • |
  • Copyright © Svenska Bowlingförbundet
  • |
  • Box 11016, 100 61 Stockholm
  • |
  • För Support - Ring SvBf Kansli: 08-699 60 00
  • |