Spelprogram

Spelprogram

Kopiera länken som direktlänk till spelprogram.
http://bits.swebowl.se/Matches/MatchScheme.aspx?DivisionId=43&SeasonId=2015&LeagueId=2&LevelId=3
Sök del av KlubbNamn
Klubb
Visa endast markerat Lag
SäsongLiga
SerienivåDivision
Sök via ett distrikt
DistriktDivision

Div 1 Norra Svealand
Klicka här -->tabellen

Spelprogram
Omg./Datum Tid MatchId Match Resultat OljeProfil Hall
Omgång 2
Lör 12/9 10:00 3097716 BK Flamman - BK Strix 7 - 13 Ingen OljeProfil Uppsala - Fyrishovs bowling
10:00 3097719 B-K Eva, Stockholm F - BK Biet/Finesse 95 11 - 9 39-40 Stockholm - Högdalen
12:00 3097714 BK Lin - Sandvikens AIK 9 - 11 Ingen OljeProfil Söderhamns Bowlinghall
14:00 3097718 AIK DF - BK Biet/Finesse 95 11 - 9 Tokyo Stockholm - Bowl-O-Rama
14:20 3097717 DN-Expressens IF - BK Strix 16 - 4 39-40 Stockholm - Gullmarsplan
15:40 3097715 Gävle KK - Sandvikens AIK 10 - 10 Daytona Gävle Bowlinghall
Sön 13/9 10:00 3097720 Stånga IF - BK Agda 11 - 8 Sunset strip Stånga Bowlinghall
Omgång 3
Lör 19/9 11:40 3097721 Sandvikens AIK - B-K Eva, Stockholm F 11 - 9 Middle road Sandvikens Bowlinghall
11:40 3097724 BK Strix - Gävle KK 14 - 6 Ingen OljeProfil Strängnäs Bowlinghall
15:20 3097723 BK Biet/Finesse 95 - Gävle KK 16 - 4 Middle road Eskilstuna Bowlingcenter
15:40 3097722 BK Agda - B-K Eva, Stockholm F 5 - 15 Ingen OljeProfil Sala Bowlinghall
Sön 20/9 11:00 3097726 DN-Expressens IF - BK Lin 17 - 3 39-40 Stockholm - Gullmarsplan
11:40 3097727 Stånga IF - AIK DF 11 - 9 Sunset strip Stånga Bowlinghall
15:00 3097725 BK Flamman - BK Lin 4 - 16 Beaten path Uppsala - Fyrishovs bowling
Omgång 5
Lör 3/10 11:00 3097728 Sandvikens AIK - BK Flamman 17 - 3 Middle road Sandvikens Bowlinghall
15:40 3097729 BK Agda - BK Flamman 11 - 9 Ingen OljeProfil Sala Bowlinghall
Sön 4/10 10:00 3097732 AIK DF - DN-Expressens IF 7 - 13 Tokyo Stockholm - Bowl-O-Rama
13:40 3097733 B-K Eva, Stockholm F - DN-Expressens IF 16 - 4 Stonehenge Stockholm - Högdalen
Omgång 6
Lör 10/10 10:00 3097734 BK Lin - BK Agda 19 - 1 Ingen OljeProfil Söderhamns Bowlinghall
10:00 3097738 AIK DF - BK Strix 14 - 6 Tokyo Stockholm - Bowl-O-Rama
11:40 3097737 DN-Expressens IF - BK Biet/Finesse 95 9 - 11 39-40 Stockholm - Gullmarsplan
13:40 3097739 B-K Eva, Stockholm F - BK Strix 15 - 5 Stonehenge Stockholm - Högdalen
15:40 3097735 Gävle KK - BK Agda 17 - 3 Daytona Gävle Bowlinghall
15:40 3097736 BK Flamman - BK Biet/Finesse 95 9 - 11 Beaten path Uppsala - Fyrishovs bowling
Sön 11/10 10:00 3097740 Stånga IF - Sandvikens AIK 16 - 4 Sunset strip Stånga Bowlinghall
Omgång 7
Lör 17/10 10:00 3097742 BK Agda - AIK DF 3 - 17 Ingen OljeProfil Sala Bowlinghall
11:00 3097744 BK Strix - BK Lin 10 - 10 Ingen OljeProfil Strängnäs Bowlinghall
13:40 3097741 Sandvikens AIK - AIK DF 12 - 7 Middle road Sandvikens Bowlinghall
14:40 3097743 BK Biet/Finesse 95 - BK Lin 9 - 10 Middle road Eskilstuna Bowlingcenter
Sön 18/10 09:00 3097745 BK Flamman - Gävle KK 7 - 13 Beaten path Uppsala - Fyrishovs bowling
11:40 3097747 Stånga IF - B-K Eva, Stockholm F 10 - 9 Sunset strip Stånga Bowlinghall
13:40 3097746 DN-Expressens IF - Gävle KK 16 - 4 39-40 Stockholm - Gullmarsplan
Omgång 8
Lör 24/10 10:00 3097748 BK Lin - Gävle KK 16 - 3 Ingen OljeProfil Söderhamns Bowlinghall
10:00 3097749 Sandvikens AIK - BK Agda 17 - 3 Middle road Sandvikens Bowlinghall
11:40 3097750 BK Biet/Finesse 95 - BK Strix 17 - 3 Middle road Eskilstuna Bowlingcenter
11:40 3097751 BK Flamman - DN-Expressens IF 9 - 11 Beaten path Uppsala - Fyrishovs bowling
Sön 25/10 10:00 3097752 AIK DF - B-K Eva, Stockholm F 9 - 11 Tokyo Stockholm - Bowl-O-Rama
Omgång 9
Lör 14/11 10:00 3097753 BK Lin - Stånga IF 9 - 11 Bourbon Street Söderhamns Bowlinghall
10:00 3097755 Sandvikens AIK - DN-Expressens IF 9 - 11 Middle road Sandvikens Bowlinghall
10:00 3097758 B-K Eva, Stockholm F - BK Flamman 14 - 6 Stonehenge Stockholm - Högdalen
13:40 3097754 Gävle KK - Stånga IF 14 - 6 Daytona Gävle Bowlinghall
14:00 3097757 AIK DF - BK Flamman 12 - 8 Tokyo Stockholm - Bowl-O-Rama
15:40 3097756 BK Agda - DN-Expressens IF 6 - 14 Ingen OljeProfil Sala Bowlinghall
Omgång 10
Lör 21/11 11:40 3097763 BK Flamman - AIK DF 10 - 10 Beaten path Uppsala - Fyrishovs bowling
15:20 3097764 DN-Expressens IF - AIK DF 17 - 3 39-40 Stockholm - Gullmarsplan
Sön 22/11 10:00 3097765 Stånga IF - BK Biet/Finesse 95 5 - 15 Sunset strip Stånga Bowlinghall
11:40 3097760 Gävle KK - B-K Eva, Stockholm F 7 - 12 Daytona Gävle Bowlinghall
15:20 3097759 BK Lin - B-K Eva, Stockholm F 5 - 15 Bourbon Street Söderhamns Bowlinghall
Omgång 11
Lör 28/11 10:00 3097769 DN-Expressens IF - BK Flamman 17 - 3 39-40 Stockholm - Gullmarsplan
11:40 3097767 BK Agda - Sandvikens AIK 5 - 15 Ingen OljeProfil Sala Bowlinghall
11:40 3097768 BK Strix - BK Biet/Finesse 95 6 - 14 Ingen OljeProfil Strängnäs Bowlinghall
Sön 29/11 10:00 3097770 B-K Eva, Stockholm F - AIK DF 11 - 9 Stonehenge Stockholm - Högdalen
Omgång 12
Sön 13/12 12:30 3097761 Sandvikens AIK - BK Strix 18 - 2 Middle road Sandvikens Bowlinghall
17:00 3097762 BK Agda - BK Strix 6 - 14 Ingen OljeProfil Sala Bowlinghall
Sön 10/1 10:00 3097731 BK Strix - Stånga IF 11 - 9 Ingen OljeProfil Strängnäs Bowlinghall
14:40 3097730 BK Biet/Finesse 95 - Stånga IF 12 - 8 Middle road Eskilstuna Bowlingcenter
Omgång 13
Lör 16/1 10:00 3097772 Gävle KK - DN-Expressens IF 9 - 11 Daytona Gävle Bowlinghall
14:20 3097771 BK Lin - DN-Expressens IF 10 - 10 Bourbon Street Söderhamns Bowlinghall
15:40 3097774 BK Agda - Stånga IF 5 - 15 Ingen OljeProfil Sala Bowlinghall
Sön 17/1 10:00 3097773 Sandvikens AIK - Stånga IF 14 - 6 Middle road Sandvikens Bowlinghall
10:00 3097776 BK Strix - BK Flamman 8 - 12 Ingen OljeProfil Strängnäs Bowlinghall
13:40 3097775 BK Biet/Finesse 95 - BK Flamman 15 - 4 Middle road Eskilstuna Bowlingcenter
Omgång 14
Lör 23/1 11:40 3097777 BK Biet/Finesse 95 - Sandvikens AIK 8 - 12 Middle road Eskilstuna Bowlingcenter
11:40 3097779 BK Flamman - BK Agda 11 - 9 Beaten path Uppsala - Fyrishovs bowling
12:20 3097781 AIK DF - BK Lin 10 - 10 Tokyo Stockholm - Bowl-O-Rama
15:20 3097778 BK Strix - Sandvikens AIK 6 - 14 Ingen OljeProfil Strängnäs Bowlinghall
15:40 3097780 DN-Expressens IF - BK Agda 17 - 3 39-40 Stockholm - Gullmarsplan
16:20 3097782 B-K Eva, Stockholm F - BK Lin 17 - 3 Stonehenge Stockholm - Högdalen
Sön 24/1 10:00 3097783 Stånga IF - Gävle KK 14 - 6 Sunset strip Stånga Bowlinghall
Omgång 15
Lör 30/1 10:00 3097787 BK Strix - B-K Eva, Stockholm F 5 - 15 Ingen OljeProfil Strängnäs Bowlinghall
10:00 3097788 BK Flamman - Stånga IF 8 - 12 Beaten path Uppsala - Fyrishovs bowling
11:00 3097784 BK Lin - AIK DF 10 - 10 Bourbon Street Söderhamns Bowlinghall
13:40 3097786 BK Biet/Finesse 95 - B-K Eva, Stockholm F 10 - 10 Middle road Eskilstuna Bowlingcenter
15:00 3097785 Gävle KK - AIK DF 9 - 11 Daytona Gävle Bowlinghall
16:00 3097789 DN-Expressens IF - Stånga IF 16 - 4 39-40 Stockholm - Gullmarsplan
Omgång 16
Lör 20/2 10:00 3097795 B-K Eva, Stockholm F - BK Agda 11 - 9 Stonehenge Stockholm - Högdalen
11:40 3097791 Gävle KK - BK Biet/Finesse 95 7 - 12 Daytona Gävle Bowlinghall
11:40 3097793 DN-Expressens IF - Sandvikens AIK 6 - 14 39-40 Stockholm - Gullmarsplan
13:20 3097794 AIK DF - BK Agda 17 - 3 Tokyo Stockholm - Bowl-O-Rama
15:20 3097790 BK Lin - BK Biet/Finesse 95 11 - 9 Bourbon Street Söderhamns Bowlinghall
15:40 3097792 BK Flamman - Sandvikens AIK 4 - 16 Beaten path Uppsala - Fyrishovs bowling
Sön 21/2 10:00 3097796 Stånga IF - BK Strix 19 - 1 Sunset strip Stånga Bowlinghall
Omgång 17
Lör 27/2 10:00 3097799 BK Biet/Finesse 95 - DN-Expressens IF 12 - 8 Middle road Eskilstuna Bowlingcenter
11:40 3097798 BK Agda - BK Lin 7 - 13 Ingen OljeProfil Sala Bowlinghall
12:00 3097801 AIK DF - Gävle KK 13 - 7 Tokyo Stockholm - Bowl-O-Rama
13:40 3097800 BK Strix - DN-Expressens IF 5 - 15 Beaten path Strängnäs Bowlinghall
15:40 3097797 Sandvikens AIK - BK Lin 12 - 8 Middle road Sandvikens Bowlinghall
15:40 3097802 B-K Eva, Stockholm F - Gävle KK 17 - 3 Stonehenge Stockholm - Högdalen
Sön 28/2 11:40 3097803 Stånga IF - BK Flamman 15 - 5 Sunset strip Stånga Bowlinghall
Omgång 18
Lör 5/3 10:00 3097807 BK Agda - BK Biet/Finesse 95 3 - 17 Ingen OljeProfil Sala Bowlinghall
12:20 3097804 BK Lin - BK Strix 18 - 2 Bourbon Street Söderhamns Bowlinghall
12:40 3097809 B-K Eva, Stockholm F - Stånga IF 7 - 13 Stonehenge Stockholm - Högdalen
13:40 3097806 Sandvikens AIK - BK Biet/Finesse 95 17 - 3 Middle road Sandvikens Bowlinghall
16:00 3097805 Gävle KK - BK Strix 18 - 2 Daytona Gävle Bowlinghall
16:00 3097808 AIK DF - Stånga IF 5 - 15 Tokyo Stockholm - Bowl-O-Rama
Sön 6/3 11:00 3097766 Gävle KK - BK Lin 8 - 12 Daytona Gävle Bowlinghall
Omgång 20
Lör 19/3 09:00 3097810 Sandvikens AIK - Gävle KK 12 - 8 Middle road Sandvikens Bowlinghall
10:00 3097812 BK Biet/Finesse 95 - AIK DF 13 - 7 Middle road Eskilstuna Bowlingcenter
10:00 3097814 BK Flamman - B-K Eva, Stockholm F 8 - 12 Beaten path Uppsala - Fyrishovs bowling
13:20 3097813 BK Strix - AIK DF 8 - 12 Beaten path Strängnäs Bowlinghall
13:40 3097811 BK Agda - Gävle KK 6 - 14 Ingen OljeProfil Sala Bowlinghall
13:40 3097815 DN-Expressens IF - B-K Eva, Stockholm F 4 - 16 39-40 Stockholm - Gullmarsplan
Sön 20/3 11:40 3097816 Stånga IF - BK Lin 7 - 13 Sunset strip Stånga Bowlinghall
Omgång 21
Lör 2/4 10:00 3097818 Gävle KK - BK Flamman 14 - 4 Daytona Gävle Bowlinghall
11:40 3097820 BK Strix - BK Agda 15 - 5 Beaten path Strängnäs Bowlinghall
11:40 3097821 AIK DF - Sandvikens AIK 8 - 12 Montreal Stockholm - Bowl-O-Rama
13:40 3097817 BK Lin - BK Flamman 14 - 6 Bourbon Street Söderhamns Bowlinghall
15:20 3097819 BK Biet/Finesse 95 - BK Agda 16 - 4 Middle road Eskilstuna Bowlingcenter
15:20 3097822 B-K Eva, Stockholm F - Sandvikens AIK 16 - 4 Stonehenge Stockholm - Högdalen
Sön 3/4 10:00 3097823 Stånga IF - DN-Expressens IF 13 - 7 Sunset strip Stånga Bowlinghall
Röd text = Ändrad Matchtid
  • |
  • Copyright © Svenska Bowlingförbundet
  • |
  • Box 11016, 100 61 Stockholm
  • |
  • För Support - Ring SvBf Kansli: 08-699 60 00
  • |