Spelprogram

Spelprogram

Kopiera länken som direktlänk till spelprogram.
http://bits.swebowl.se/Matches/MatchScheme.aspx?DivisionId=419&SeasonId=2014&LeagueId=301&LevelId=25
Sök del av KlubbNamn
Klubb
Visa endast markerat Lag
SäsongLiga
SerienivåDivision
Sök via ett distrikt
DistriktDivision

Reservklass 1
Klicka här -->tabellen

Spelprogram
Omg./Datum Tid MatchId Match Resultat OljeProfil Hall
Omgång 1
Sön 14/9 10:00 3088301 Kungälvs BK B - Örgryte IS B 5 - 15 Ingen OljeProfil Kungälvs Bowlinghall
10:00 3088302 BK Virveln B - IK Heim/Mölndal United B 14 - 6 Ingen OljeProfil Göteborg - Lundbyhallen
11:30 3088307 Ytterby BK B - Team Partille BC B 18 - 2 Ingen OljeProfil Kungälvs Bowlinghall
Omgång 2
Sön 21/9 09:00 3088286 Team Partille BC B - BK Virveln B 10 - 10 Ingen OljeProfil Partille Arena - John Scott´s
10:00 3088320 Västra Frölunda BK B - Ytterby BK B 13 - 7 Ingen OljeProfil Mölndals Bowlinghall
11:00 3088289 Team Alingsås BC B - Kungälvs BK B 13 - 7 Ingen OljeProfil Alingsås - Stures Bowling
11:30 3088292 IK Heim/Mölndal United B - Arendals BK B 9 - 11 Ingen OljeProfil Mölndals Bowlinghall
Omgång 4
Sön 5/10 10:00 3088338 Örgryte IS B - IK Heim/Mölndal United B 17 - 3 Ingen OljeProfil Göteborg - Strike o Co
10:00 3088346 Team Partille BC B - Västra Frölunda BK B 7 - 13 Ingen OljeProfil Partille Arena - John Scott´s
10:00 3088351 Arendals BK B - Team Alingsås BC B 7 - 13 Ingen OljeProfil Göteborg - Backa
11:30 3088296 Kungälvs BK B - Ytterby BK B 11 - 9 Ingen OljeProfil Kungälvs Bowlinghall
Omgång 5
Sön 12/10 10:00 3088321 BK Virveln B - Kungälvs BK B 14 - 6 Ingen OljeProfil Göteborg - Lundbyhallen
10:00 3088360 Västra Frölunda BK B - IK Heim/Mölndal United B 16 - 4 Ingen OljeProfil Mölndals Bowlinghall
11:40 3088363 Ytterby BK B - Arendals BK B 11 - 9 Ingen OljeProfil Kungälvs Bowlinghall
12:00 3088319 Team Alingsås BC B - Örgryte IS B 7 - 13 Ingen OljeProfil Alingsås - Stures Bowling
Omgång 6
Sön 19/10 10:00 3088333 IK Heim/Mölndal United B - Ytterby BK B 5 - 15 Ingen OljeProfil Mölndals Bowlinghall
10:00 3088335 Arendals BK B - Västra Frölunda BK B 11 - 9 Ingen OljeProfil Göteborg - Backa
11:00 3088294 Team Alingsås BC B - BK Virveln B 11 - 8 Ingen OljeProfil Alingsås - Stures Bowling
11:30 3088297 Team Partille BC B - Örgryte IS B 1 - 19 Ingen OljeProfil Partille Arena - John Scott´s
Omgång 7
Sön 26/10 10:00 3088295 Västra Frölunda BK B - BK Virveln B 16 - 4 Ingen OljeProfil Mölndals Bowlinghall
10:00 3088324 Örgryte IS B - Arendals BK B 20 - 0 Ingen OljeProfil Göteborg - Strike o Co
11:30 3088313 Team Partille BC B - Team Alingsås BC B 11 - 8 Ingen OljeProfil Partille Arena - John Scott´s
11:30 3088367 IK Heim/Mölndal United B - Kungälvs BK B 10 - 8 Ingen OljeProfil Mölndals Bowlinghall
Omgång 8
Sön 16/11 10:00 3088356 Kungälvs BK B - Team Partille BC B 13 - 7 Ingen OljeProfil Kungälvs Bowlinghall
11:30 3088331 BK Virveln B - Arendals BK B 13 - 7 Ingen OljeProfil Göteborg - Lundbyhallen
12:00 3088293 Örgryte IS B - Ytterby BK B 16 - 4 Ingen OljeProfil Göteborg - Strike o Co
12:00 3088344 Team Alingsås BC B - IK Heim/Mölndal United B 9 - 11 Ingen OljeProfil Alingsås - Stures Bowling
Omgång 9
Sön 23/11 10:00 3088306 Arendals BK B - Kungälvs BK B 5 - 15 Ingen OljeProfil Göteborg - Backa
10:30 3088322 Team Partille BC B - IK Heim/Mölndal United B 9 - 11 Ingen OljeProfil Partille Arena - John Scott´s
11:30 3088336 Ytterby BK B - BK Virveln B 5 - 15 Ingen OljeProfil Kungälvs Bowlinghall
11:30 3088340 Västra Frölunda BK B - Örgryte IS B 5 - 15 Ingen OljeProfil Mölndals Bowlinghall
Omgång 10
Sön 30/11 10:00 3088282 BK Virveln B - Örgryte IS B 10 - 10 Ingen OljeProfil Göteborg - Lundbyhallen
10:00 3088283 Arendals BK B - Team Partille BC B 11 - 9 Ingen OljeProfil Göteborg - Backa
10:00 3088303 Ytterby BK B - Team Alingsås BC B 7 - 13 Ingen OljeProfil Kungälvs Bowlinghall
11:30 3088315 Kungälvs BK B - Västra Frölunda BK B 8 - 12 Ingen OljeProfil Kungälvs Bowlinghall
Omgång 11
Sön 7/12 10:00 3088280 Västra Frölunda BK B - Team Alingsås BC B 10 - 10 Ingen OljeProfil Mölndals Bowlinghall
Sön 11/1 10:00 3088342 Team Partille BC B - Ytterby BK B 10 - 10 Ingen OljeProfil Partille Arena - John Scott´s
10:00 3088347 IK Heim/Mölndal United B - BK Virveln B 3 - 17 Ingen OljeProfil Mölndals Bowlinghall
10:00 3088348 Örgryte IS B - Kungälvs BK B 13 - 7 Ingen OljeProfil Göteborg - Strike o Co
11:00 3088369 Team Alingsås BC B - Västra Frölunda BK B 6 - 14 Ingen OljeProfil Alingsås - Stures Bowling
Omgång 12
Sön 18/1 10:00 3088327 Ytterby BK B - Västra Frölunda BK B 4 - 16 Ingen OljeProfil Kungälvs Bowlinghall
10:00 3088358 Arendals BK B - IK Heim/Mölndal United B 14 - 6 Ingen OljeProfil Göteborg - Backa
10:00 3088362 BK Virveln B - Team Partille BC B 17 - 2 Ingen OljeProfil Göteborg - Lundbyhallen
11:30 3088361 Kungälvs BK B - Team Alingsås BC B 13 - 7 Ingen OljeProfil Kungälvs Bowlinghall
Omgång 13
Sön 25/1 10:00 3088300 Västra Frölunda BK B - Team Partille BC B 18 - 2 Ingen OljeProfil Mölndals Bowlinghall
11:00 3088299 Team Alingsås BC B - Arendals BK B 12 - 8 Ingen OljeProfil Alingsås - Stures Bowling
11:30 3088314 IK Heim/Mölndal United B - Örgryte IS B 10 - 10 Ingen OljeProfil Mölndals Bowlinghall
Sön 1/2 10:00 3088352 Ytterby BK B - Kungälvs BK B 4 - 16 Ingen OljeProfil Kungälvs Bowlinghall
Omgång 14
Sön 8/2 10:00 3088285 Arendals BK B - Ytterby BK B 4 - 16 Ingen OljeProfil Göteborg - Backa
10:00 3088325 Kungälvs BK B - BK Virveln B 15 - 5 Ingen OljeProfil Kungälvs Bowlinghall
10:00 3088334 Örgryte IS B - Team Alingsås BC B 19 - 1 Ingen OljeProfil Göteborg - Strike o Co
11:30 3088287 IK Heim/Mölndal United B - Västra Frölunda BK B 3 - 17 Ingen OljeProfil Mölndals Bowlinghall
Omgång 15
Sön 1/3 10:00 3088310 Västra Frölunda BK B - Arendals BK B 16 - 4 Ingen OljeProfil Mölndals Bowlinghall
10:00 3088317 Ytterby BK B - IK Heim/Mölndal United B 9 - 11 Ingen OljeProfil Kungälvs Bowlinghall
10:00 3088354 Örgryte IS B - Team Partille BC B 16 - 4 Ingen OljeProfil Göteborg - Strike o Co
11:30 3088357 BK Virveln B - Team Alingsås BC B 15 - 5 Ingen OljeProfil Göteborg - Lundbyhallen
Omgång 16
Sön 8/3 10:00 3088281 Kungälvs BK B - IK Heim/Mölndal United B 7 - 13 Ingen OljeProfil Kungälvs Bowlinghall
10:00 3088326 Arendals BK B - Örgryte IS B 1 - 19 Ingen OljeProfil Göteborg - Backa
10:00 3088350 BK Virveln B - Västra Frölunda BK B 17 - 3 Ingen OljeProfil Göteborg - Lundbyhallen
11:00 3088339 Team Alingsås BC B - Team Partille BC B 12 - 8 Ingen OljeProfil Alingsås - Stures Bowling
Omgång 17
Sön 15/3 10:00 3088316 Arendals BK B - BK Virveln B 7 - 13 Ingen OljeProfil Göteborg - Backa
10:00 3088359 Ytterby BK B - Örgryte IS B 9 - 11 Ingen OljeProfil Kungälvs Bowlinghall
13:00 3088308 IK Heim/Mölndal United B - Team Alingsås BC B 4 - 16 Ingen OljeProfil Mölndals Bowlinghall
15:40 3088290 Team Partille BC B - Kungälvs BK B 7 - 13 Ingen OljeProfil Partille Arena - John Scott´s
Omgång 19
Sön 29/3 10:00 3088328 IK Heim/Mölndal United B - Team Partille BC B 12 - 8 Ingen OljeProfil Mölndals Bowlinghall
11:30 3088341 Kungälvs BK B - Arendals BK B 16 - 4 Ingen OljeProfil Kungälvs Bowlinghall
11:40 3088312 BK Virveln B - Ytterby BK B 13 - 7 Ingen OljeProfil Göteborg - Lundbyhallen
12:00 3088309 Örgryte IS B - Västra Frölunda BK B 18 - 2 Ingen OljeProfil Göteborg - Strike o Co
Omgång 20
Sön 12/4 10:00 3088330 Västra Frölunda BK B - Kungälvs BK B 11 - 9 Ingen OljeProfil Mölndals Bowlinghall
11:00 3088349 Team Alingsås BC B - Ytterby BK B 2 - 18 Ingen OljeProfil Alingsås - Stures Bowling
11:30 3088365 Team Partille BC B - Arendals BK B 3 - 17 Ingen OljeProfil Partille Arena - John Scott´s
11:40 3088368 Örgryte IS B - BK Virveln B 15 - 4 Ingen OljeProfil Göteborg - Strike o Co
Röd text = Ändrad Matchtid
  • |
  • Copyright © Svenska Bowlingförbundet
  • |
  • Box 11016, 100 61 Stockholm
  • |
  • För Support - Ring SvBf Kansli: 08-699 60 00
  • |