Spelprogram

Spelprogram

Kopiera länken som direktlänk till spelprogram.
http://bits.swebowl.se/Matches/MatchScheme.aspx?DivisionId=30&SeasonId=2017&LeagueId=1&LevelId=5
Sök del av KlubbNamn
Klubb
Visa endast markerat Lag
SäsongLiga
SerienivåDivision
Sök via ett distrikt
DistriktDivision

Div 3 Norra Götaland
Klicka här -->tabellen

Spelprogram
Omg./Datum Tid MatchId Match Resultat OljeProfil Hall
Omgång 2
Lör 9/9 11:30 3142321 Hönö BK - BK Wik F 11 - 9 Allsvenskan 39 2016 Hönö Bowlinghall
11:40 3142312 BK Kyrk F1 - Stenungsunds BC 18 - 2 Allsvenskan 39 2016 Skövde - O´Learys
12:00 3142314 Hurricanes BK - Kungälvs BK F1 4 - 16 Vargen Skara Bowlinghall
12:00 3142317 Trollhättan Dolphins F - BK Oden Falköping F1 8 - 12 Middle road Trollhättans Bowlinghall
13:40 3142313 BK Kåess F2 - Kungälvs BK F1 2 - 18 Vargen Skara Bowlinghall
13:40 3142318 BK Strömkarlen - BK Oden Falköping F1 12 - 8 Middle road Trollhättans Bowlinghall
13:40 3142320 BK Team Obelix F - BK Lidex 4 - 16 Allsvenskan 39 2016 Uddevalla Bowlinghall
15:00 3142311 Skövde AIK BK - Stenungsunds BC 10 - 9 Abbey road Skövde - Ten Lanes
15:20 3142319 BK Korp F - BK Lidex 0 - 20 Allsvenskan 39 2016 Uddevalla Bowlinghall
Sön 10/9 10:00 3142316 Vänersborgs BS - Götene BK 5 - 15 Bourbon Street Vänersborgs Bowlinghall
11:40 3142315 BK Birger - Götene BK 12 - 8 Bourbon Street Vänersborgs Bowlinghall
Omgång 3
Lör 16/9 10:00 3142325 BK Oden Falköping F1 - BK Kyrk F1 6 - 14 37-38 Falköpings Bowlinghall
10:20 3142326 BK Wik F - Vänersborgs BS 15 - 5 39-40 Lidköpings Bowlinghall
11:40 3142330 BK Korp F - Hönö BK 3 - 17 Allsvenskan 39 2016 Uddevalla Bowlinghall
12:00 3142322 BK Kåess F2 - Skövde AIK BK 3 - 16 Vargen Skara Bowlinghall
12:00 3142327 BK Lidex - Vänersborgs BS 18 - 2 39-40 Lidköpings Bowlinghall
12:00 3142329 BK Strömkarlen - BK Birger 16 - 4 Middle road Trollhättans Bowlinghall
13:20 3142331 BK Team Obelix F - Hönö BK 3 - 17 Allsvenskan 39 2016 Uddevalla Bowlinghall
13:40 3142323 Hurricanes BK - Skövde AIK BK 9 - 11 Vargen Skara Bowlinghall
13:40 3142328 Trollhättan Dolphins F - BK Birger 14 - 6 Middle road Trollhättans Bowlinghall
14:00 3142324 Götene BK - BK Kyrk F1 10 - 10 Middle road Götene Bowlinghall
Omgång 4
Lör 23/9 10:00 3142334 Skövde AIK BK - BK Team Obelix F 13 - 7 Abbey road Skövde - Ten Lanes
10:00 3142337 BK Oden Falköping F1 - BK Korp F 17 - 3 37-38 Falköpings Bowlinghall
10:00 3142340 BK Birger - Hurricanes BK 9 - 11 Bourbon Street Vänersborgs Bowlinghall
11:30 3142344 Hönö BK - Trollhättan Dolphins F 15 - 4 Allsvenskan 39 2016 Hönö Bowlinghall
11:40 3142341 Vänersborgs BS - Hurricanes BK 5 - 15 Bourbon Street Vänersborgs Bowlinghall
12:00 3142342 Stenungsunds BC - BK Strömkarlen 15 - 5 Abbey road Kungälvs Bowlinghall
13:20 3142335 BK Kyrk F1 - BK Team Obelix F 20 - 0 Allsvenskan 39 2016 Skövde - O´Learys
13:40 3142339 BK Lidex - BK Kåess F2 13 - 7 39-40 Lidköpings Bowlinghall
13:40 3142343 Kungälvs BK F1 - BK Strömkarlen 17 - 2 Abbey road Kungälvs Bowlinghall
14:00 3142336 Götene BK - BK Korp F 15 - 5 Middle road Götene Bowlinghall
15:20 3142338 BK Wik F - BK Kåess F2 17 - 3 39-40 Lidköpings Bowlinghall
Omgång 6
Lör 14/10 10:20 3142346 Hurricanes BK - BK Kyrk F1 10 - 10 Vargen Skara Bowlinghall
11:30 3142355 Hönö BK - Kungälvs BK F1 12 - 8 Allsvenskan 39 2016 Hönö Bowlinghall
12:00 3142345 BK Kåess F2 - BK Kyrk F1 8 - 12 Vargen Skara Bowlinghall
12:00 3142350 Vänersborgs BS - BK Lidex 7 - 13 Bourbon Street Vänersborgs Bowlinghall
12:00 3142351 Trollhättan Dolphins F - BK Wik F 4 - 16 Middle road Trollhättans Bowlinghall
13:40 3142349 BK Birger - BK Lidex 5 - 15 Bourbon Street Vänersborgs Bowlinghall
13:40 3142352 BK Strömkarlen - BK Wik F 6 - 14 Middle road Trollhättans Bowlinghall
13:40 3142353 BK Korp F - Stenungsunds BC 4 - 16 Bourbon Street Uddevalla Bowlinghall
15:20 3142354 BK Team Obelix F - Stenungsunds BC 7 - 13 Bourbon Street Uddevalla Bowlinghall
Omgång 7
Lör 21/10 10:00 3142357 BK Kyrk F1 - BK Korp F 19 - 1 Allsvenskan 39 2016 Skövde - O´Learys
10:00 3142362 Trollhättan Dolphins F - Götene BK 5 - 15 Middle road Trollhättans Bowlinghall
11:30 3142366 Hönö BK - Vänersborgs BS 18 - 2 Allsvenskan 39 2016 Hönö Bowlinghall
11:40 3142363 BK Strömkarlen - Götene BK 16 - 4 Middle road Trollhättans Bowlinghall
11:40 3142365 Kungälvs BK F1 - BK Birger 18 - 2 Abbey road Kungälvs Bowlinghall
12:00 3142359 Hurricanes BK - BK Team Obelix F 15 - 5 Vargen Skara Bowlinghall
12:00 3142360 BK Wik F - BK Oden Falköping F1 10 - 10 39-40 Lidköpings Bowlinghall
13:20 3142356 Skövde AIK BK - BK Korp F 17 - 3 Abbey road Skövde - Ten Lanes
13:20 3142364 Stenungsunds BC - BK Birger 16 - 4 Abbey road Kungälvs Bowlinghall
13:40 3142358 BK Kåess F2 - BK Team Obelix F 18 - 2 Vargen Skara Bowlinghall
13:40 3142361 BK Lidex - BK Oden Falköping F1 9 - 11 39-40 Lidköpings Bowlinghall
Omgång 8
Lör 28/10 10:00 3142367 Skövde AIK BK - BK Kyrk F1 11 - 9 Abbey road Skövde - Ten Lanes
10:00 3142368 BK Kåess F2 - Hurricanes BK 11 - 9 Vargen Skara Bowlinghall
10:00 3142370 BK Wik F - BK Lidex 9 - 11 39-40 Lidköpings Bowlinghall
10:00 3142371 BK Birger - Vänersborgs BS 10 - 9 Bourbon Street Vänersborgs Bowlinghall
11:40 3142369 Götene BK - BK Oden Falköping F1 15 - 5 Middle road Götene Bowlinghall
11:40 3142372 Trollhättan Dolphins F - BK Strömkarlen 7 - 13 Middle road Trollhättans Bowlinghall
13:10 3142374 Stenungsunds BC - Kungälvs BK F1 4 - 16 Abbey road Kungälvs Bowlinghall
13:20 3142373 BK Korp F - BK Team Obelix F 10 - 9 Bourbon Street Uddevalla Bowlinghall
Lör 11/11 10:00 3142348 BK Oden Falköping F1 - Skövde AIK BK 7 - 12 37-38 Falköpings Bowlinghall
Sön 12/11 14:00 3142347 Götene BK - Skövde AIK BK 17 - 2 Middle road Götene Bowlinghall
Omgång 9
Lör 18/11 09:30 3142386 Stenungsunds BC - Trollhättan Dolphins F 15 - 5 Abbey road Kungälvs Bowlinghall
10:00 3142376 Skövde AIK BK - Hönö BK 13 - 7 Abbey road Skövde - Ten Lanes
10:20 3142382 BK Birger - BK Oden Falköping F1 5 - 15 Bourbon Street Vänersborgs Bowlinghall
11:10 3142387 Kungälvs BK F1 - Trollhättan Dolphins F 14 - 6 Abbey road Kungälvs Bowlinghall
12:00 3142383 Vänersborgs BS - BK Oden Falköping F1 4 - 16 Bourbon Street Vänersborgs Bowlinghall
12:20 3142384 BK Korp F - BK Strömkarlen 8 - 12 Bourbon Street Uddevalla Bowlinghall
13:40 3142377 BK Kyrk F1 - Hönö BK 17 - 3 Allsvenskan 39 2016 Skövde - O´Learys
13:40 3142381 BK Lidex - Götene BK 6 - 14 39-40 Lidköpings Bowlinghall
14:00 3142385 BK Team Obelix F - BK Strömkarlen 8 - 12 Bourbon Street Uddevalla Bowlinghall
15:20 3142380 BK Wik F - Götene BK 8 - 12 39-40 Lidköpings Bowlinghall
Omgång 10
Lör 25/11 08:30 3142397 Kungälvs BK F1 - BK Korp F 19 - 1 Abbey road Kungälvs Bowlinghall
10:00 3142391 BK Oden Falköping F1 - BK Kåess F2 12 - 8 37-38 Falköpings Bowlinghall
10:10 3142396 Stenungsunds BC - BK Korp F 19 - 1 Abbey road Kungälvs Bowlinghall
11:30 3142398 Hönö BK - BK Team Obelix F 18 - 2 Allsvenskan 39 2016 Hönö Bowlinghall
11:40 3142392 BK Wik F - Trollhättan Dolphins F 13 - 7 39-40 Lidköpings Bowlinghall
12:00 3142389 BK Kyrk F1 - Hurricanes BK 15 - 5 Allsvenskan 39 2016 Skövde - O´Learys
13:00 3142394 BK Birger - BK Strömkarlen 8 - 12 Bourbon Street Vänersborgs Bowlinghall
13:20 3142393 BK Lidex - Trollhättan Dolphins F 16 - 4 39-40 Lidköpings Bowlinghall
14:00 3142390 Götene BK - BK Kåess F2 15 - 5 Middle road Götene Bowlinghall
14:40 3142395 Vänersborgs BS - BK Strömkarlen 11 - 9 Bourbon Street Vänersborgs Bowlinghall
15:00 3142388 Skövde AIK BK - Hurricanes BK 13 - 7 Abbey road Skövde - Ten Lanes
Omgång 11
Lör 2/12 10:00 3142400 BK Kyrk F1 - Kungälvs BK F1 15 - 4 Allsvenskan 39 2016 Skövde - O´Learys
10:00 3142401 Götene BK - Stenungsunds BC 17 - 3 Middle road Götene Bowlinghall
10:00 3142404 BK Lidex - Hurricanes BK 11 - 9 39-40 Lidköpings Bowlinghall
11:30 3142409 Hönö BK - BK Birger 17 - 3 Allsvenskan 39 2016 Hönö Bowlinghall
11:40 3142403 BK Wik F - Hurricanes BK 13 - 7 39-40 Lidköpings Bowlinghall
13:20 3142399 Skövde AIK BK - Kungälvs BK F1 13 - 7 Abbey road Skövde - Ten Lanes
14:00 3142402 BK Oden Falköping F1 - Stenungsunds BC 12 - 8 37-38 Falköpings Bowlinghall
14:20 3142406 BK Strömkarlen - BK Kåess F2 5 - 15 Middle road Trollhättans Bowlinghall
16:00 3142405 Trollhättan Dolphins F - BK Kåess F2 7 - 13 Middle road Trollhättans Bowlinghall
Sön 3/12 11:40 3142407 BK Korp F - Vänersborgs BS 14 - 6 Bourbon Street Uddevalla Bowlinghall
13:20 3142408 BK Team Obelix F - Vänersborgs BS 12 - 8 Bourbon Street Uddevalla Bowlinghall
Omgång 12
Lör 13/1 10:00 3142413 BK Oden Falköping F1 - BK Team Obelix F 19 - 1 37-38 Falköpings Bowlinghall
10:00 3142416 Trollhättan Dolphins F - BK Kyrk F1 3 - 16 Middle road Trollhättans Bowlinghall
11:30 3142420 Hönö BK - BK Lidex 13 - 6 Allsvenskan 39 2016 Hönö Bowlinghall
11:40 3142417 BK Strömkarlen - BK Kyrk F1 7 - 13 Middle road Trollhättans Bowlinghall
12:00 3142410 BK Kåess F2 - BK Korp F 18 - 2 Vargen Skara Bowlinghall
12:00 3142415 Vänersborgs BS - Skövde AIK BK 6 - 13 Bourbon Street Vänersborgs Bowlinghall
13:40 3142411 Hurricanes BK - BK Korp F 17 - 3 Vargen Skara Bowlinghall
13:40 3142414 BK Birger - Skövde AIK BK 3 - 17 Bourbon Street Vänersborgs Bowlinghall
14:00 3142412 Götene BK - BK Team Obelix F 18 - 2 Middle road Götene Bowlinghall
Sön 14/1 11:00 3142418 Stenungsunds BC - BK Wik F 4 - 16 Abbey road Kungälvs Bowlinghall
12:40 3142419 Kungälvs BK F1 - BK Wik F 6 - 14 Abbey road Kungälvs Bowlinghall
Omgång 13
Lör 20/1 10:00 3142421 Skövde AIK BK - BK Oden Falköping F1 17 - 3 Abbey road Skövde - Ten Lanes
10:20 3142425 BK Wik F - BK Strömkarlen 16 - 4 39-40 Lidköpings Bowlinghall
11:40 3142432 Kungälvs BK F1 - Hönö BK 13 - 7 Abbey road Kungälvs Bowlinghall
12:00 3142424 Hurricanes BK - Götene BK 6 - 14 Vargen Skara Bowlinghall
12:00 3142426 BK Lidex - BK Strömkarlen 16 - 4 39-40 Lidköpings Bowlinghall
12:00 3142428 Vänersborgs BS - Trollhättan Dolphins F 12 - 8 Bourbon Street Vänersborgs Bowlinghall
13:20 3142422 BK Kyrk F1 - BK Oden Falköping F1 11 - 9 Allsvenskan 39 2016 Skövde - O´Learys
13:20 3142431 Stenungsunds BC - Hönö BK 13 - 6 Abbey road Kungälvs Bowlinghall
13:40 3142423 BK Kåess F2 - Götene BK 6 - 14 Vargen Skara Bowlinghall
13:40 3142427 BK Birger - Trollhättan Dolphins F 7 - 13 Bourbon Street Vänersborgs Bowlinghall
Omgång 15
Lör 10/2 10:00 3142433 BK Kyrk F1 - Skövde AIK BK 10 - 9 Allsvenskan 39 2016 Skövde - O´Learys
10:00 3142438 BK Strömkarlen - Trollhättan Dolphins F 10 - 9 Middle road Trollhättans Bowlinghall
11:40 3142434 Hurricanes BK - BK Kåess F2 15 - 5 Vargen Skara Bowlinghall
11:40 3142436 BK Lidex - BK Wik F 10 - 10 39-40 Lidköpings Bowlinghall
11:40 3142440 Kungälvs BK F1 - Stenungsunds BC 10 - 10 Abbey road Kungälvs Bowlinghall
12:00 3142435 BK Oden Falköping F1 - Götene BK 15 - 5 37-38 Falköpings Bowlinghall
12:00 3142437 Vänersborgs BS - BK Birger 14 - 6 Bourbon Street Vänersborgs Bowlinghall
13:20 3142439 BK Team Obelix F - BK Korp F 14 - 5 Bourbon Street Uddevalla Bowlinghall
Omgång 16
Lör 17/2 10:00 3142446 BK Lidex - BK Kyrk F1 6 - 14 39-40 Lidköpings Bowlinghall
10:20 3142451 Stenungsunds BC - Vänersborgs BS 14 - 6 Abbey road Kungälvs Bowlinghall
11:40 3142445 BK Wik F - BK Kyrk F1 4 - 16 39-40 Lidköpings Bowlinghall
12:00 3142452 Kungälvs BK F1 - Vänersborgs BS 19 - 1 Abbey road Kungälvs Bowlinghall
13:40 3142450 BK Team Obelix F - BK Birger 11 - 9 Bourbon Street Uddevalla Bowlinghall
15:20 3142449 BK Korp F - BK Birger 11 - 9 Bourbon Street Uddevalla Bowlinghall
Omgång 17
Lör 24/2 08:00 3142448 BK Strömkarlen - Skövde AIK BK 6 - 14 Middle road Trollhättans Bowlinghall
09:40 3142447 Trollhättan Dolphins F - Skövde AIK BK 4 - 16 Middle road Trollhättans Bowlinghall
12:00 3142441 BK Kåess F2 - Hönö BK 6 - 14 Vargen Skara Bowlinghall
13:40 3142442 Hurricanes BK - Hönö BK 14 - 6 Vargen Skara Bowlinghall
Omgång 18
Lör 10/3 11:30 3142463 Hönö BK - Stenungsunds BC 11 - 9 Allsvenskan 39 2016 Hönö Bowlinghall
11:40 3142454 BK Kyrk F1 - Götene BK 15 - 5 Allsvenskan 39 2016 Skövde - O´Learys
11:40 3142462 BK Team Obelix F - Kungälvs BK F1 7 - 13 Bourbon Street Uddevalla Bowlinghall
12:00 3142456 Hurricanes BK - BK Oden Falköping F1 7 - 12 41-42 Skara Bowlinghall
12:00 3142459 Trollhättan Dolphins F - BK Lidex 6 - 14 Middle road Trollhättans Bowlinghall
13:20 3142461 BK Korp F - Kungälvs BK F1 4 - 16 Bourbon Street Uddevalla Bowlinghall
13:40 3142455 BK Kåess F2 - BK Oden Falköping F1 6 - 14 41-42 Skara Bowlinghall
13:40 3142460 BK Strömkarlen - BK Lidex 6 - 13 Middle road Trollhättans Bowlinghall
15:00 3142453 Skövde AIK BK - Götene BK 17 - 3 Abbey road Skövde - Ten Lanes
Sön 11/3 10:00 3142457 BK Birger - BK Wik F 1 - 19 Bourbon Street Vänersborgs Bowlinghall
11:40 3142458 Vänersborgs BS - BK Wik F 0 - 19 Bourbon Street Vänersborgs Bowlinghall
Omgång 19
Lör 17/3 10:00 3142466 Götene BK - Hönö BK 10 - 8 Middle road Götene Bowlinghall
10:00 3142469 Vänersborgs BS - BK Kåess F2 2 - 18 Bourbon Street Vänersborgs Bowlinghall
11:40 3142468 BK Birger - BK Kåess F2 2 - 18 Bourbon Street Vänersborgs Bowlinghall
12:00 3142471 BK Strömkarlen - Hurricanes BK 5 - 13 Middle road Trollhättans Bowlinghall
13:40 3142467 BK Oden Falköping F1 - Hönö BK 15 - 5 37-38 Falköpings Bowlinghall
13:40 3142470 Trollhättan Dolphins F - Hurricanes BK 7 - 12 Middle road Trollhättans Bowlinghall
Sön 18/3 11:00 3142475 Kungälvs BK F1 - BK Lidex 17 - 3 Abbey road Kungälvs Bowlinghall
11:40 3142472 BK Korp F - BK Wik F 6 - 14 Bourbon Street Uddevalla Bowlinghall
12:40 3142474 Stenungsunds BC - BK Lidex 9 - 11 Abbey road Kungälvs Bowlinghall
13:20 3142473 BK Team Obelix F - BK Wik F 1 - 19 Bourbon Street