Spelprogram

Spelprogram

Kopiera länken som direktlänk till spelprogram.
http://bits.swebowl.se/Matches/MatchScheme.aspx?DivisionId=25&SeasonId=2016&LeagueId=1&LevelId=5
Sök del av KlubbNamn
Klubb
Visa endast markerat Lag
SäsongLiga
SerienivåDivision
Sök via ett distrikt
DistriktDivision

Div 3 Östra Svealand
Klicka här -->tabellen

Spelprogram
Omg./Datum Tid MatchId Match Resultat OljeProfil Hall
Omgång 2
Lör 10/9 10:00 3123715 BK Team Telge BK - BwK Ankaret F 0 - 10 Beaten path Södertälje Bowlinghall
10:00 3123719 BK Kross - Concordia IF BK 15 - 5 Stonehenge Sundbybergs Bowlinghall
10:00 3123720 IFK Stockholm BK - BwK Dax 11 - 9 39-40 Stockholm - Gullmarsplan
10:00 3123723 Team X-Bowlers BC - Split Happens BK 9 - 11 Stonestreet Stockholm - Kungsholmen
11:40 3123718 JIF Hagalund - Concordia IF BK 9 - 11 Stonehenge Sundbybergs Bowlinghall
11:40 3123721 Pocket Club - BwK Dax 8 - 12 39-40 Stockholm - Gullmarsplan
13:00 3123722 Värtans IK F - Split Happens BK 13 - 6 Ingen OljeProfil Stockholm - Lidingö
13:20 3123714 BK Stallis F - BwK Ankaret F 14 - 6 Beaten path Strängnäs Bowlinghall
14:20 3123725 BK Rullarna - Hellas BK 15 - 5 Bourbon Street Norrtälje Bowlinghall
16:00 3123724 Norrtälje BwK - Hellas BK 12 - 8 Bourbon Street Norrtälje Bowlinghall
Sön 11/9 09:40 3123716 BK Rosen - Täby BwK F 16 - 4 Broadway Visby Uncle Joe´s
11:20 3123717 Rederiet IK - Täby BwK F 19 - 1 Broadway Visby Uncle Joe´s
Omgång 3
Lör 17/9 10:00 3123734 Värtans IK F - Norrtälje BwK 13 - 6 Abbey road Stockholm - Lidingö
10:00 3123737 Täby BwK F - BK Rullarna 14 - 6 41-42 Stockholm - Täby
11:40 3123732 IFK Stockholm BK - JIF Hagalund 12 - 8 39-40 Stockholm - Gullmarsplan
12:00 3123731 Split Happens BK - BK Kross 16 - 4 ABT#2 Stockholm - Bowl-O-Rama
13:20 3123735 Team X-Bowlers BC - Norrtälje BwK 15 - 5 Stonestreet Stockholm - Kungsholmen
13:40 3123730 Hellas BK - BK Kross 5 - 15 ABT#2 Stockholm - Bowl-O-Rama
13:40 3123733 Pocket Club - JIF Hagalund 8 - 12 39-40 Stockholm - Gullmarsplan
14:00 3123729 BwK Dax - BK Team Telge BK 15 - 5 ABT#2 Stockholm - Bowl-O-Rama
14:20 3123736 BwK Ankaret F - BK Rullarna 17 - 3 Bourbon Street Norrtälje Bowlinghall
Sön 18/9 11:40 3123727 Rederiet IK - BK Stallis F 13 - 7 Broadway Visby Uncle Joe´s
13:20 3123726 BK Rosen - BK Stallis F 17 - 3 Broadway Visby Uncle Joe´s
15:40 3123728 Concordia IF BK - BK Team Telge BK 10 - 10 Stonestreet Stockholm - Brännkyrka
Omgång 4
Lör 24/9 10:00 3123738 BK Stallis F - Team X-Bowlers BC 9 - 11 Beaten path Strängnäs Bowlinghall
10:00 3123740 Concordia IF BK - Värtans IK F 3 - 17 Stonestreet Stockholm - Brännkyrka
10:00 3123747 Täby BwK F - Pocket Club 11 - 9 41-42 Stockholm - Täby
10:00 3123748 Norrtälje BwK - IFK Stockholm BK 15 - 5 Bourbon Street Norrtälje Bowlinghall
11:40 3123749 BK Rullarna - IFK Stockholm BK 18 - 2 Bourbon Street Norrtälje Bowlinghall
12:20 3123741 BwK Dax - Värtans IK F 9 - 11 ABT#2 Stockholm - Bowl-O-Rama
13:20 3123739 BK Team Telge BK - Team X-Bowlers BC 12 - 8 Beaten path Södertälje Bowlinghall
13:20 3123743 Split Happens BK - BK Rosen 5 - 15 ABT#2 Stockholm - Bowl-O-Rama
13:40 3123746 BwK Ankaret F - Pocket Club 15 - 5 Bourbon Street Norrtälje Bowlinghall
15:00 3123742 Hellas BK - BK Rosen 15 - 5 ABT#2 Stockholm - Bowl-O-Rama
Sön 25/9 13:40 3123744 JIF Hagalund - Rederiet IK 13 - 7 Stonehenge Sundbybergs Bowlinghall
15:20 3123745 BK Kross - Rederiet IK 11 - 9 Stonehenge Sundbybergs Bowlinghall
Omgång 5
Lör 15/10 10:00 3123753 BwK Dax - BK Stallis F 11 - 8 ABT#2 Stockholm - Bowl-O-Rama
10:00 3123754 JIF Hagalund - Split Happens BK 3 - 17 Stonehenge Sundbybergs Bowlinghall
10:00 3123757 Pocket Club - Hellas BK 8 - 12 39-40 Stockholm - Gullmarsplan
10:00 3123759 Team X-Bowlers BC - BwK Ankaret F 14 - 6 Stonestreet Stockholm - Kungsholmen
11:40 3123755 BK Kross - Split Happens BK 8 - 12 Stonehenge Sundbybergs Bowlinghall
12:20 3123761 BK Rullarna - Täby BwK F 13 - 7 Bourbon Street Norrtälje Bowlinghall
13:40 3123756 IFK Stockholm BK - Hellas BK 7 - 13 39-40 Stockholm - Gullmarsplan
13:40 3123758 Värtans IK F - BwK Ankaret F 15 - 5 Abbey road Stockholm - Lidingö
14:00 3123760 Norrtälje BwK - Täby BwK F 9 - 11 Bourbon Street Norrtälje Bowlinghall
15:20 3123752 Concordia IF BK - BK Stallis F 7 - 13 Stonestreet Stockholm - Brännkyrka
Sön 16/10 09:20 3123750 BK Rosen - BK Team Telge BK 11 - 9 Broadway Visby Uncle Joe´s
11:00 3123751 Rederiet IK - BK Team Telge BK 13 - 7 Broadway Visby Uncle Joe´s
Omgång 6
Lör 22/10 10:00 3123763 BK Team Telge BK - Värtans IK F 12 - 8 Beaten path Södertälje Bowlinghall
10:00 3123766 Hellas BK - BwK Dax 9 - 11 ABT#2 Stockholm - Bowl-O-Rama
10:00 3123769 Pocket Club - Concordia IF BK 7 - 13 39-40 Stockholm - Gullmarsplan
10:00 3123772 Norrtälje BwK - BK Kross 13 - 7 Bourbon Street Norrtälje Bowlinghall
11:40 3123767 Split Happens BK - BwK Dax 17 - 3 ABT#2 Stockholm - Bowl-O-Rama
11:40 3123773 BK Rullarna - BK Kross 14 - 6 Bourbon Street Norrtälje Bowlinghall
12:00 3123768 IFK Stockholm BK - Concordia IF BK 14 - 6 39-40 Stockholm - Gullmarsplan
13:20 3123762 BK Stallis F - Värtans IK F 12 - 8 Beaten path Strängnäs Bowlinghall
Sön 23/10 10:00 3123770 BwK Ankaret F - JIF Hagalund 10 - 10 Bourbon Street Norrtälje Bowlinghall
11:00 3123765 Rederiet IK - Team X-Bowlers BC 11 - 9 Broadway Visby Uncle Joe´s
12:40 3123764 BK Rosen - Team X-Bowlers BC 15 - 5 Broadway Visby Uncle Joe´s
13:40 3123771 Täby BwK F - JIF Hagalund 14 - 6 41-42 Stockholm - Täby
Omgång 7
Lör 29/10 10:00 3123777 Hellas BK - Split Happens BK 7 - 13 ABT#2 Stockholm - Bowl-O-Rama
10:00 3123778 JIF Hagalund - BK Kross 7 - 13 Stonehenge Sundbybergs Bowlinghall
10:00 3123779 IFK Stockholm BK - Pocket Club 10 - 10 39-40 Stockholm - Gullmarsplan
11:00 3123780 Värtans IK F - Team X-Bowlers BC 10 - 10 Main Street 7241 Stockholm - Lidingö
11:40 3123774 BK Stallis F - BK Team Telge BK 12 - 8 Beaten path Strängnäs Bowlinghall
14:00 3123776 Concordia IF BK - BwK Dax 7 - 13 Stonestreet Stockholm - Brännkyrka
14:20 3123782 Norrtälje BwK - BK Rullarna 12 - 8 Bourbon Street Norrtälje Bowlinghall
Sön 30/10 10:00 3123781 BwK Ankaret F - Täby BwK F 13 - 7 Bourbon Street Norrtälje Bowlinghall
12:00 3123775 BK Rosen - Rederiet IK 9 - 11 Broadway Visby Uncle Joe´s
Omgång 8
Lör 19/11 10:00 3123783 BK Stallis F - Norrtälje BwK 10 - 10 Beaten path Strängnäs Bowlinghall
10:00 3123788 Split Happens BK - Concordia IF BK 15 - 5 ABT#2 Stockholm - Bowl-O-Rama
10:00 3123794 Täby BwK F - IFK Stockholm BK 17 - 3 Vargen Stockholm - Täby
11:00 3123791 Värtans IK F - Pocket Club 11 - 9 Main Street 7241 Stockholm - Lidingö
11:40 3123787 Hellas BK - Concordia IF BK 14 - 4 ABT#2 Stockholm - Bowl-O-Rama
12:20 3123790 BK Kross - BwK Dax 9 - 11 Stonehenge Sundbybergs Bowlinghall
13:20 3123784 BK Team Telge BK - Norrtälje BwK 15 - 5 Beaten path Södertälje Bowlinghall
14:00 3123789 JIF Hagalund - BwK Dax 4 - 16 Stonehenge Sundbybergs Bowlinghall
14:00 3123793 BwK Ankaret F - IFK Stockholm BK 12 - 8 Bourbon Street Norrtälje Bowlinghall
Sön 20/11 10:00 3123785 BK Rosen - BK Rullarna 16 - 4 Broadway Visby Uncle Joe´s
10:00 3123792 Team X-Bowlers BC - Pocket Club 12 - 7 Stonestreet Stockholm - Kungsholmen
12:00 3123786 Rederiet IK - BK Rullarna 16 - 4 Broadway Visby Uncle Joe´s
Omgång 9
Lör 26/11 10:00 3123801 JIF Hagalund - Pocket Club 13 - 7 Stonehenge Sundbybergs Bowlinghall
10:00 3123804 Täby BwK F - Värtans IK F 6 - 14 Vargen Stockholm - Täby
10:00 3123806 BK Rullarna - Team X-Bowlers BC 14 - 6 Bourbon Street Norrtälje Bowlinghall
10:20 3123800 Split Happens BK - IFK Stockholm BK 14 - 6 ABT#2 Stockholm - Bowl-O-Rama
11:40 3123802 BK Kross - Pocket Club 14 - 5 Stonehenge Sundbybergs Bowlinghall
11:40 3123805 Norrtälje BwK - Team X-Bowlers BC 9 - 11 Bourbon Street Norrtälje Bowlinghall
12:40 3123795 BK Stallis F - Rederiet IK 8 - 12 Beaten path Strängnäs Bowlinghall
12:40 3123797 Concordia IF BK - BK Rosen 3 - 17 Stonestreet Stockholm - Brännkyrka
13:40 3123803 BwK Ankaret F - Värtans IK F 11 - 7 Bourbon Street Norrtälje Bowlinghall
14:20 3123799 Hellas BK - IFK Stockholm BK 13 - 7 ABT#2 Stockholm - Bowl-O-Rama
16:00 3123796 BK Team Telge BK - Rederiet IK 12 - 8 Beaten path Södertälje Bowlinghall
16:40 3123798 BwK Dax - BK Rosen 13 - 7 ABT#2 Stockholm - Bowl-O-Rama
Omgång 11
Lör 14/1 09:40 3123815 Värtans IK F - BK Kross 10 - 9 Main Street 7241 Stockholm - Lidingö
10:00 3123817 Norrtälje BwK - JIF Hagalund 10 - 10 Bourbon Street Norrtälje Bowlinghall
11:40 3123808 BK Team Telge BK - Täby BwK F 5 - 15 Beaten path Södertälje Bowlinghall
11:40 3123809 Concordia IF BK - BwK Ankaret F 11 - 9 Stonestreet Stockholm - Brännkyrka
11:40 3123818 BK Rullarna - JIF Hagalund 17 - 3 Bourbon Street Norrtälje Bowlinghall
12:40 3123811 Hellas BK - Rederiet IK 10 - 10 ABT#2 Stockholm - Bowl-O-Rama
12:40 3123814 Pocket Club - BK Rosen 9 - 11 39-40 Stockholm - Gullmarsplan
13:00 3123816 Team X-Bowlers BC - BK Kross 1 - 19 Stonestreet Stockholm - Kungsholmen
14:20 3123812 Split Happens BK - Rederiet IK 15 - 5 ABT#2 Stockholm - Bowl-O-Rama
14:20 3123813 IFK Stockholm BK - BK Rosen 5 - 15 39-40 Stockholm - Gullmarsplan
15:00 3123807 BK Stallis F - Täby BwK F 7 - 13 Beaten path Strängnäs Bowlinghall
16:40 3123810 BwK Dax - BwK Ankaret F 14 - 6 ABT#2 Stockholm - Bowl-O-Rama
Omgång 12
Lör 21/1 11:00 3123828 Täby BwK F - Hellas BK 7 - 13 Vargen Stockholm - Täby
12:20 3123825 IFK Stockholm BK - BK Team Telge BK 9 - 11 39-40 Stockholm - Gullmarsplan
13:00 3123830 BK Rullarna - Split Happens BK 12 - 8 Bourbon Street Norrtälje Bowlinghall
14:20 3123823 JIF Hagalund - BK Stallis F 15 - 5 Stonehenge Sundbybergs Bowlinghall
14:40 3123829 Norrtälje BwK - Split Happens BK 9 - 11 Bourbon Street Norrtälje Bowlinghall
16:00 3123824 BK Kross - BK Stallis F 17 - 2 Stonehenge Sundbybergs Bowlinghall
16:00 3123826 Pocket Club - BK Team Telge BK 7 - 13 39-40 Stockholm - Gullmarsplan
16:40 3123827 BwK Ankaret F - Hellas BK 8 - 12 Bourbon Street Norrtälje Bowlinghall
Sön 22/1 10:00 3123821 Concordia IF BK - Team X-Bowlers BC 11 - 9 Stonestreet Stockholm - Brännkyrka
11:00 3123820 Rederiet IK - Värtans IK F 12 - 8 Broadway Visby Uncle Joe´s
12:40 3123819 BK Rosen - Värtans IK F 11 - 9 Broadway Visby Uncle Joe´s
13:40 3123822 BwK Dax - Team X-Bowlers BC 16 - 4 ABT#2 Stockholm - Bowl-O-Rama
Omgång 13
Lör 28/1 10:00 3123831 BK Stallis F - BwK Dax 6 - 14 Beaten path Strängnäs Bowlinghall
10:00 3123835 Hellas BK - Pocket Club 12 - 8 ABT#2 Stockholm - Bowl-O-Rama
10:00 3123840 Team X-Bowlers BC - BK Rullarna 10 - 10 Stonestreet Stockholm - Kungsholmen
11:40 3123836 Split Happens BK - Pocket Club 15 - 5 ABT#2 Stockholm - Bowl-O-Rama
11:40 3123841 BwK Ankaret F - Norrtälje BwK 12 - 8 Bourbon Street Norrtälje Bowlinghall
13:20 3123832 BK Team Telge BK - BwK Dax 7 - 13 Beaten path Södertälje Bowlinghall
13:20 3123839 Värtans IK F - BK Rullarna 8 - 12 Main Street 7241 Stockholm - Lidingö
Sön 29/1 10:00 3123833 BK Rosen - Concordia IF BK 18 - 2 Broadway Visby Uncle Joe´s
10:00 3123838 BK Kross - IFK Stockholm BK 17 - 3 Stonehenge Sundbybergs Bowlinghall
10:00 3123842 Täby BwK F - Norrtälje BwK 16 - 4 Vargen Stockholm - Täby
11:40 3123837 JIF Hagalund - IFK Stockholm BK 10 - 10 Stonehenge Sundbybergs Bowlinghall
12:00 3123834 Rederiet IK - Concordia IF BK 11 - 9 Broadway Visby Uncle Joe´s
Omgång 14
Lör 18/2 10:00 3123843 BK Team Telge BK - BK Stallis F 16 - 4 Beaten path Södertälje Bowlinghall
10:00 3123846 Split Happens BK - Hellas BK 15 - 5 ABT#2 Stockholm - Bowl-O-Rama
10:00 3123848 Pocket Club - IFK Stockholm BK 12 - 8 39-40 Stockholm - Gullmarsplan
10:00 3123849 Team X-Bowlers BC - Värtans IK F 10 - 10 Stonestreet Stockholm - Kungsholmen
10:00 3123851 BK Rullarna - Norrtälje BwK 16 - 4 Bourbon Street Norrtälje Bowlinghall
11:40 3123850 Täby BwK F - BwK Ankaret F 10 - 10 Vargen Stockholm - Täby
12:00 3123844 Rederiet IK - BK Rosen 12 - 8 Broadway Visby Uncle Joe´s
Sön 19/2 10:00 3123845 BwK Dax - Concordia IF BK 14 - 6 ABT#2 Stockholm - Bowl-O-Rama
16:00 3123847 BK Kross - JIF Hagalund 17 - 3 Stonehenge Sundbybergs Bowlinghall
Omgång 15
Lör 25/2 10:00 3123859 Pocket Club - BK Stallis F 13 - 7 39-40 Stockholm - Gullmarsplan
12:00 3123858 IFK Stockholm BK - BK Stallis F 12 - 8 39-40 Stockholm - Gullmarsplan
12:20 3123856 Hellas BK - BK Team Telge BK 10 - 10 ABT#2 Stockholm - Bowl-O-Rama
12:40 3123860 Värtans IK F - JIF Hagalund 18 - 2 Main Street 7241 Stockholm - Lidingö
14:00 3123857 Split Happens BK - BK Team Telge BK 15 - 5 ABT#2 Stockholm - Bowl-O-Rama
Sön 26/2 09:00 3123852 BK Rosen - Norrtälje BwK 18 - 2 Broadway Visby Uncle Joe´s
10:00 3123855 BwK Dax - BK Rullarna 17 - 3 ABT#2 Stockholm - Bowl-O-Rama
10:00 3123861 Team X-Bowlers BC - JIF Hagalund 19 - 1 Stonestreet Stockholm - Kungsholmen
10:00 3123863 Täby BwK F - BK Kross 11 - 8 39-40 Stockholm - Täby
10:40 3123853 Rederiet IK - Norrtälje BwK 11 - 9 Broadway Visby Uncle Joe´s
13:40 3123854 Concordia IF BK - BK Rullarna 7 - 13 Stonestreet Stockholm - Brännkyrka
14:00 3123862 BwK Ankaret F - BK Kross 9 - 11 Bourbon Street Norrtälje Bowlinghall
Omgång 16
Lör 4/3 10:00 3123865 BK Team Telge BK - Concordia IF BK 15 - 5 Beaten path Södertälje Bowlinghall
10:00 3123870 IFK Stockholm BK - Split Happens BK 4 - 16 39-40 Stockholm - Gullmarsplan