Spelprogram

Spelprogram

Kopiera länken som direktlänk till spelprogram.
http://bits.swebowl.se/Matches/MatchScheme.aspx?DivisionId=17&SeasonId=2017&LeagueId=1&LevelId=4
Sök del av KlubbNamn
Klubb
Visa endast markerat Lag
SäsongLiga
SerienivåDivision
Sök via ett distrikt
DistriktDivision

Div 2 Norra Götaland
Klicka här -->tabellen

Spelprogram
Omg./Datum Tid MatchId Match Resultat OljeProfil Hall
Omgång 2
Lör 9/9 10:00 3145317 BK Ös På - Mörlanda BS 8 - 11 Broadway Tibro Bowlinghall
10:00 3145318 BK 64 - Kvänums BK 14 - 6 Räven Töreboda Bowlinghall
10:00 3145320 BK Viskan - Falköpings AIK BK F 14 - 6 Allsvenskan 39 2016 Borås - Bowlingcafét
10:00 3145325 BK Edet - Svaneholms BK 15 - 5 37-38 Lilla Edets bowlinghall
11:40 3145316 Team Tibro BK - Mörlanda BS 9 - 11 Broadway Tibro Bowlinghall
11:40 3145321 Borås GIF BK - Falköpings AIK BK F 15 - 5 Allsvenskan 39 2016 Borås - Bowlingcafét
11:40 3145323 Team Alingsås BC F1 - Marbodals BS F1 17 - 2 Allsvenskan 39 2016 Alingsås - Stures Bowling
11:40 3145327 BK Korp - Bogesunds BK 8 - 12 Allsvenskan 39 2016 Uddevalla Bowlinghall
15:40 3145319 BK Kåess F1 - Kvänums BK 12 - 8 Vargen Skara Bowlinghall
15:40 3145322 Team Partille BC - Marbodals BS F1 11 - 9 Bourbon Street Partille Arena - John Scott´s
15:40 3145324 Trollhättan Dolphins BK - Svaneholms BK 15 - 5 Middle road Trollhättans Bowlinghall
15:40 3145326 BK Skrufscha F - Bogesunds BK 4 - 16 Allsvenskan 39 2016 Vänersborgs Bowlinghall
Omgång 3
Lör 16/9 10:00 3145329 BK Kåess F1 - Team Tibro BK 6 - 14 Vargen Skara Bowlinghall
10:00 3145331 Marbodals BS F1 - BK Ös På 15 - 5 Beaten path Tidaholms Bowlinghall
10:00 3145333 Svaneholms BK - Borås GIF BK 18 - 2 Gylling 5 Viskafors Bowlinghall
10:00 3145334 Team Partille BC - BK Viskan 3 - 16 Bourbon Street Partille Arena - John Scott´s
10:00 3145336 Trollhättan Dolphins BK - BK Skrufscha F 14 - 6 Middle road Trollhättans Bowlinghall
10:00 3145339 Kvänums BK - BK Korp 13 - 7 Stickans 38 Evo7 Kvänums bowlinghall
13:40 3145330 Falköpings AIK BK F - BK Ös På 5 - 15 37-38 Falköpings Bowlinghall
13:40 3145335 Team Alingsås BC F1 - BK Viskan 15 - 5 Allsvenskan 39 2016 Alingsås - Stures Bowling
13:40 3145337 BK Edet - BK Skrufscha F 16 - 4 37-38 Lilla Edets bowlinghall
13:40 3145338 Mörlanda BS - BK Korp 14 - 6 Allsvenskan 39 2016 Ljungs Bowlinghall
14:00 3145328 BK 64 - Team Tibro BK 11 - 9 Räven Töreboda Bowlinghall
15:20 3145332 Bogesunds BK - Borås GIF BK 15 - 5 39-40 Ulricehamns Bowlinghall
Omgång 4
Lör 23/9 10:00 3145342 Falköpings AIK BK F - Trollhättan Dolphins BK 7 - 13 37-38 Falköpings Bowlinghall
10:00 3145344 Bogesunds BK - BK 64 14 - 6 39-40 Ulricehamns Bowlinghall
10:00 3145349 Kvänums BK - Team Alingsås BC F1 7 - 13 Stickans 38 Evo7 Kvänums bowlinghall
12:00 3145340 Team Tibro BK - BK Edet 10 - 10 Broadway Tibro Bowlinghall
12:20 3145347 Borås GIF BK - BK Kåess F1 14 - 6 Allsvenskan 39 2016 Borås - Bowlingcafét
13:40 3145341 BK Ös På - BK Edet 11 - 9 Broadway Tibro Bowlinghall
13:40 3145343 Marbodals BS F1 - Trollhättan Dolphins BK 11 - 9 Beaten path Tidaholms Bowlinghall
13:40 3145345 Svaneholms BK - BK 64 6 - 14 Gylling 5 Viskafors Bowlinghall
13:40 3145348 Mörlanda BS - Team Alingsås BC F1 10 - 10 Allsvenskan 39 2016 Ljungs Bowlinghall
14:00 3145346 BK Viskan - BK Kåess F1 13 - 7 Allsvenskan 39 2016 Borås - Bowlingcafét
Sön 24/9 10:00 3145350 BK Skrufscha F - Team Partille BC 9 - 11 Allsvenskan 39 2016 Vänersborgs Bowlinghall
13:40 3145351 BK Korp - Team Partille BC 5 - 15 Allsvenskan 39 2016 Uddevalla Bowlinghall
Omgång 6
Lör 14/10 10:00 3145352 BK 64 - BK Ös På 8 - 12 Räven Töreboda Bowlinghall
10:00 3145355 Marbodals BS F1 - Team Tibro BK 9 - 11 Beaten path Tidaholms Bowlinghall
10:00 3145359 Team Alingsås BC F1 - Bogesunds BK 8 - 12 Allsvenskan 39 2016 Alingsås - Stures Bowling
11:40 3145363 BK Korp - Kvänums BK 10 - 10 Bourbon Street Uddevalla Bowlinghall
13:40 3145356 BK Viskan - Svaneholms BK 11 - 9 Allsvenskan 39 2016 Borås - Bowlingcafét
13:40 3145358 Team Partille BC - Bogesunds BK 13 - 7 Bourbon Street Partille Arena - John Scott´s
14:00 3145354 Falköpings AIK BK F - Team Tibro BK 8 - 12 37-38 Falköpings Bowlinghall
15:20 3145357 Borås GIF BK - Svaneholms BK 12 - 8 Allsvenskan 39 2016 Borås - Bowlingcafét
15:40 3145353 BK Kåess F1 - BK Ös På 14 - 6 Vargen Skara Bowlinghall
15:40 3145362 BK Skrufscha F - Kvänums BK 7 - 13 Allsvenskan 39 2016 Vänersborgs Bowlinghall
Sön 15/10 10:00 3145361 BK Edet - Mörlanda BS 14 - 6 37-38 Lilla Edets bowlinghall
15:00 3145360 Trollhättan Dolphins BK - Mörlanda BS 12 - 8 Middle road Trollhättans Bowlinghall
Omgång 7
Lör 21/10 10:00 3145367 BK Kåess F1 - BK Edet 16 - 4 Vargen Skara Bowlinghall
10:00 3145369 Svaneholms BK - Marbodals BS F1 8 - 12 Gylling 5 Viskafors Bowlinghall
10:00 3145370 Team Partille BC - Falköpings AIK BK F 19 - 1 Bourbon Street Partille Arena - John Scott´s
10:00 3145372 Mörlanda BS - BK Viskan 14 - 6 Allsvenskan 39 2016 Ljungs Bowlinghall
11:40 3145365 BK Ös På - Trollhättan Dolphins BK 13 - 7 Broadway Tibro Bowlinghall
11:40 3145375 BK Korp - Borås GIF BK 11 - 9 Bourbon Street Uddevalla Bowlinghall
13:20 3145364 Team Tibro BK - Trollhättan Dolphins BK 13 - 7 Broadway Tibro Bowlinghall
13:40 3145371 Team Alingsås BC F1 - Falköpings AIK BK F 18 - 2 Allsvenskan 39 2016 Alingsås - Stures Bowling
14:00 3145366 BK 64 - BK Edet 15 - 5 Räven Töreboda Bowlinghall
15:00 3145374 BK Skrufscha F - Borås GIF BK 15 - 5 Allsvenskan 39 2016 Vänersborgs Bowlinghall
15:20 3145368 Bogesunds BK - Marbodals BS F1 14 - 6 39-40 Ulricehamns Bowlinghall
15:20 3145373 Kvänums BK - BK Viskan 4 - 16 Stickans 38 Evo7 Kvänums bowlinghall
Omgång 8
Lör 28/10 10:00 3145377 BK 64 - BK Kåess F1 14 - 6 Räven Töreboda Bowlinghall
10:00 3145379 Bogesunds BK - Svaneholms BK 13 - 7 39-40 Ulricehamns Bowlinghall
10:00 3145380 BK Viskan - Borås GIF BK 16 - 4 Allsvenskan 39 2016 Borås - Bowlingcafét
10:00 3145382 Trollhättan Dolphins BK - BK Edet 15 - 5 Middle road Trollhättans Bowlinghall
10:00 3145383 Mörlanda BS - Kvänums BK 14 - 6 Allsvenskan 39 2016 Ljungs Bowlinghall
11:40 3145378 Falköpings AIK BK F - Marbodals BS F1 6 - 14 37-38 Falköpings Bowlinghall
13:40 3145381 Team Partille BC - Team Alingsås BC F1 10 - 10 Bourbon Street Partille Arena - John Scott´s
13:40 3145384 BK Skrufscha F - BK Korp 10 - 10 Allsvenskan 39 2016 Vänersborgs Bowlinghall
18:00 3145376 Team Tibro BK - BK Ös På 8 - 11 Broadway Tibro Bowlinghall
Omgång 9
Lör 18/11 10:00 3145388 BK Kåess F1 - BK Korp 12 - 8 Vargen Skara Bowlinghall
10:00 3145390 Svaneholms BK - Falköpings AIK BK F 13 - 7 Gylling 5 Viskafors Bowlinghall
10:00 3145394 BK Edet - Team Alingsås BC F1 10 - 10 37-38 Lilla Edets bowlinghall
10:00 3145396 Kvänums BK - Team Partille BC 9 - 11 Stickans 38 Evo7 Kvänums bowlinghall
11:40 3145385 Team Tibro BK - BK Skrufscha F 17 - 3 Broadway Tibro Bowlinghall
13:20 3145386 BK Ös På - BK Skrufscha F 14 - 6 Broadway Tibro Bowlinghall
13:40 3145395 Mörlanda BS - Team Partille BC 10 - 10 Allsvenskan 39 2016 Ljungs Bowlinghall
14:00 3145387 BK 64 - BK Korp 13 - 7 Räven Töreboda Bowlinghall
15:00 3145393 Trollhättan Dolphins BK - Team Alingsås BC F1 12 - 8 Middle road Trollhättans Bowlinghall
15:20 3145389 Bogesunds BK - Falköpings AIK BK F 17 - 3 39-40 Ulricehamns Bowlinghall
Sön 19/11 10:00 3145392 Borås GIF BK - Marbodals BS F1 7 - 13 Allsvenskan 39 2016 Borås - Bowlingcafét
11:40 3145391 BK Viskan - Marbodals BS F1 10 - 10 Allsvenskan 39 2016 Borås - Bowlingcafét
Omgång 10
Lör 25/11 10:00 3145399 Falköpings AIK BK F - BK 64 7 - 13 37-38 Falköpings Bowlinghall
10:00 3145406 Kvänums BK - Trollhättan Dolphins BK 4 - 16 Stickans 38 Evo7 Kvänums bowlinghall
12:00 3145398 BK Ös På - BK Kåess F1 13 - 7 Broadway Tibro Bowlinghall
12:00 3145403 BK Viskan - Team Alingsås BC F1 5 - 15 Allsvenskan 39 2016 Borås - Bowlingcafét
13:40 3145397 Team Tibro BK - BK Kåess F1 11 - 9 Broadway Tibro Bowlinghall
13:40 3145400 Marbodals BS F1 - BK 64 5 - 14 Beaten path Tidaholms Bowlinghall
13:40 3145404 Borås GIF BK - Team Alingsås BC F1 2 - 18 Allsvenskan 39 2016 Borås - Bowlingcafét
15:20 3145401 Bogesunds BK - Team Partille BC 18 - 2 39-40 Ulricehamns Bowlinghall
Sön 26/11 10:00 3145407 BK Skrufscha F - BK Edet 8 - 12 Allsvenskan 39 2016 Vänersborgs Bowlinghall
13:40 3145408 BK Korp - BK Edet 12 - 8 Bourbon Street Uddevalla Bowlinghall
Omgång 11
Lör 2/12 10:00 3145409 Team Tibro BK - Kvänums BK 14 - 6 Broadway Tibro Bowlinghall
10:00 3145411 Falköpings AIK BK F - Mörlanda BS 7 - 13 37-38 Falköpings Bowlinghall
10:00 3145413 Bogesunds BK - BK Kåess F1 14 - 6 39-40 Ulricehamns Bowlinghall
10:00 3145416 Team Alingsås BC F1 - BK 64 6 - 14 Allsvenskan 39 2016 Alingsås - Stures Bowling
10:00 3145417 Trollhättan Dolphins BK - Borås GIF BK 16 - 4 Middle road Trollhättans Bowlinghall
11:40 3145410 BK Ös På - Kvänums BK 9 - 9 Broadway Tibro Bowlinghall
11:40 3145420 BK Korp - BK Viskan 4 - 15 Bourbon Street Uddevalla Bowlinghall
13:40 3145412 Marbodals BS F1 - Mörlanda BS 9 - 11 Beaten path Tidaholms Bowlinghall
13:40 3145414 Svaneholms BK - BK Kåess F1 9 - 10 Gylling 5 Viskafors Bowlinghall
13:40 3145415 Team Partille BC - BK 64 13 - 7 Bourbon Street Partille Arena - John Scott´s
13:40 3145418 BK Edet - Borås GIF BK 17 - 3 37-38 Lilla Edets bowlinghall
15:00 3145419 BK Skrufscha F - BK Viskan 9 - 11 Allsvenskan 39 2016 Vänersborgs Bowlinghall
Omgång 12
Lör 13/1 10:00 3145421 BK 64 - Trollhättan Dolphins BK 14 - 6 Räven Töreboda Bowlinghall
10:00 3145424 Marbodals BS F1 - BK Edet 11 - 9 Beaten path Tidaholms Bowlinghall
10:00 3145427 Team Partille BC - BK Ös På 17 - 3 Bourbon Street Partille Arena - John Scott´s
10:00 3145430 Kvänums BK - Bogesunds BK 7 - 12 Stickans 38 Evo7 Kvänums bowlinghall
10:00 3145431 BK Skrufscha F - Svaneholms BK 11 - 9 Allsvenskan 39 2016 Vänersborgs Bowlinghall
13:40 3145423 Falköpings AIK BK F - BK Edet 7 - 13 37-38 Falköpings Bowlinghall
13:40 3145428 Team Alingsås BC F1 - BK Ös På 14 - 5 Allsvenskan 39 2016 Alingsås - Stures Bowling
13:40 3145429 Mörlanda BS - Bogesunds BK 7 - 13 Allsvenskan 39 2016 Ljungs Bowlinghall
13:40 3145432 BK Korp - Svaneholms BK 16 - 4 Bourbon Street Uddevalla Bowlinghall
15:40 3145422 BK Kåess F1 - Trollhättan Dolphins BK 14 - 6 Vargen Skara Bowlinghall
Sön 14/1 11:00 3145426 Borås GIF BK - Team Tibro BK 10 - 10 Allsvenskan 39 2016 Borås - Bowlingcafét
12:40 3145425 BK Viskan - Team Tibro BK 11 - 9 Allsvenskan 39 2016 Borås - Bowlingcafét
Omgång 13
Lör 20/1 10:00 3145434 BK Ös På - Marbodals BS F1 7 - 11 Broadway Tibro Bowlinghall
10:00 3145436 BK Kåess F1 - Falköpings AIK BK F 11 - 9 Vargen Skara Bowlinghall
10:00 3145438 Svaneholms BK - Team Alingsås BC F1 12 - 8 Gylling 5 Viskafors Bowlinghall
10:00 3145442 BK Edet - BK Korp 18 - 2 41-42 Lilla Edets bowlinghall
10:00 3145443 Mörlanda BS - BK Skrufscha F 7 - 13 Allsvenskan 39 2016 Ljungs Bowlinghall
11:40 3145433 Team Tibro BK - Marbodals BS F1 5 - 15 Broadway Tibro Bowlinghall
12:20 3145439 BK Viskan - Team Partille BC 13 - 7 Allsvenskan 39 2016 Borås - Bowlingcafét
14:00 3145435 BK 64 - Falköpings AIK BK F 17 - 3 Räven Töreboda Bowlinghall
14:00 3145440 Borås GIF BK - Team Partille BC 5 - 15 Allsvenskan 39 2016 Borås - Bowlingcafét
15:00 3145441 Trollhättan Dolphins BK - BK Korp 14 - 6 Middle road Trollhättans Bowlinghall
15:20 3145437 Bogesunds BK - Team Alingsås BC F1 11 - 9 39-40 Ulricehamns Bowlinghall
15:20 3145444 Kvänums BK - BK Skrufscha F 10 - 10 Stickans 38 Evo7 Kvänums bowlinghall
Omgång 14
Lör 3/2 11:00 3145402 Svaneholms BK - Team Partille BC 7 - 13 Gylling 5 Viskafors Bowlinghall
Omgång 15
Lör 10/2 09:40 3145449 Borås GIF BK - BK Viskan 3 - 17 Allsvenskan 39 2016 Borås - Bowlingcafét
10:00 3145446 BK Kåess F1 - BK 64 9 - 11 Vargen Skara Bowlinghall
10:00 3145448 Svaneholms BK - Bogesunds BK 7 - 13 Gylling 5 Viskafors Bowlinghall
11:40 3145450 Team Alingsås BC F1 - Team Partille BC 15 - 5 Allsvenskan 39 2016 Alingsås - Stures Bowling
11:40 3145453 BK Korp - BK Skrufscha F 11 - 9 Bourbon Street Uddevalla Bowlinghall
12:00 3145447 Marbodals BS F1 - Falköpings AIK BK F 17 - 3 Beaten path Tidaholms Bowlinghall
12:00 3145452 Kvänums BK - Mörlanda BS 6 - 13 Stickans 38 Evo7 Kvänums bowlinghall
19:00 3145445 BK Ös På - Team Tibro BK 13 - 7 Broadway Tibro Bowlinghall
Omgång 16
Lör 17/2 10:00 3145454 BK 64 - BK Skrufscha F 16 - 4 Räven Töreboda Bowlinghall
10:00 3145457 Marbodals BS F1 - BK Korp 13 - 7 Beaten path Tidaholms Bowlinghall
10:00 3145458 Bogesunds BK - BK Ös På 13 - 7 39-40 Ulricehamns Bowlinghall
10:00 3145463 BK Edet - BK Viskan 13 - 7 41-42 Lilla Edets bowlinghall
10:00 3145464 Mörlanda BS - Borås GIF BK 13 - 7 Allsvenskan 39 2016 Ljungs Bowlinghall
13:40 3145456 Falköpings AIK BK F - BK Korp 14 - 6 37-38 Falköpings Bowlinghall
13:40 3145459 Svaneholms BK - BK Ös På 5 - 15 Gylling 5 Viskafors Bowlinghall
15:20 3145465 Kvänums BK - Borås GIF BK 14 - 6 Stickans 38 Evo7 Kvänums bowlinghall
15:40 3145455 BK Kåess F1 - BK Skrufscha F 13 - 7 Vargen Skara Bowlinghall
15:40 3145462 Trollhättan Dolphins BK - BK Viskan 5 - 15 Middle road Trollhättans Bowlinghall
Sön 18/2 10:00 3145460 Team Partille BC - Team Tibro BK 12 - 8 Bourbon Street Partille Arena - John Scott´s
13:40 3145405 Mörlanda BS - Trollhättan Dolphins BK 7 - 12 Allsvenskan 39 2016 Ljungs Bowlinghall
13:40 3145461 Team Alingsås BC F1 - Team Tibro BK 17 - 2 Allsvenskan 39 2016 Alingsås - Stures Bowling
Omgång 17
Ons 28/2 17:30 3145451 BK Edet - Trollhättan Dolphins BK 15 - 5 41-42 Lilla Edets bowlinghall
Omgång 18
Lör 10/3