Spelprogram

Spelprogram

Kopiera länken som direktlänk till spelprogram.
http://bits.swebowl.se/Matches/MatchScheme.aspx?DivisionId=169&SeasonId=2016&LeagueId=1&LevelId=4
Sök del av KlubbNamn
Klubb
Visa endast markerat Lag
SäsongLiga
SerienivåDivision
Sök via ett distrikt
DistriktDivision

Div 2 Östra Götaland
Klicka här -->tabellen

Spelprogram
Omg./Datum Tid MatchId Match Resultat OljeProfil Hall
Omgång 2
Lör 10/9 09:40 3123194 Olofströms BS F - Cimbria BK 13 - 7 Dead mans curve Olofströms Bowlinghall
10:00 3123186 IF Raketen - BS Olymp 5 - 15 39-40 Alvesta Bowlinghall
10:00 3123189 Kalmar AIK BK - BK Finn 6 - 14 Broadway Kalmar Bowlinghall
12:40 3123191 BK Bråhög F - Tingsryd KK 5 - 15 Sunset strip Staffanstorps Bowlinghall
14:00 3123188 Glasrikets KK - BK Finn 10 - 10 Abbey road Hovmantorps Bowlinghall
14:00 3123195 BK Allön - Cimbria BK 17 - 2 Winding Road Kristianstad - Idrottshallen
15:00 3123187 Team Växjö BC F - BS Olymp 14 - 6 Ingen OljeProfil Växjö Knock ´em Down
15:40 3123190 Malmö-Ecco BK - Tingsryd KK 8 - 12 Allsvenskan 43 2016 Malmö - Baltiska
Sön 11/9 12:40 3123193 BK Turbanen - KFUM Karlskrona 11 - 9 Allsvenskan 39 2016 Hässleholms Bowlinghall
13:20 3123196 Team Malmoe BK F - Team Ystad BK 13 - 7 Allsvenskan 43 2016 Malmö - Baltiska
14:20 3123192 BK Femtionian F - KFUM Karlskrona 15 - 5 Allsvenskan 39 2016 Hässleholms Bowlinghall
15:00 3123197 Öresunds BS F - Team Ystad BK 16 - 4 Allsvenskan 43 2016 Malmö - Baltiska
Omgång 3
Lör 17/9 10:00 3123198 Glasrikets KK - IF Raketen 12 - 8 Abbey road Hovmantorps Bowlinghall
10:00 3123200 Tingsryd KK - Team Växjö BC F 14 - 6 Allsvenskan 43 2016 Tingsryds Bowlinghall
10:00 3123206 Olofströms BS F - Team Malmoe BK F 8 - 12 Dead mans curve Olofströms Bowlinghall
10:40 3123203 Cimbria BK - BK Bråhög F 6 - 14 Wall street Simrishamns Bowlinghall
10:40 3123208 BS Olymp - Öresunds BS F 12 - 8 Räven Hörby Bowlinghall
13:40 3123207 BK Allön - Team Malmoe BK F 14 - 6 Winding Road Kristianstad - Idrottshallen
14:00 3123209 BK Finn - Öresunds BS F 12 - 8 Barcelona Lunds Bowlinghall
14:20 3123202 Team Ystad BK - BK Bråhög F 18 - 2 Allsvenskan 41 2016 Tomelilla - Suxxess Hallen
15:00 3123201 KFUM Karlskrona - Team Växjö BC F 13 - 7 Abbey road Karlskrona - Cyberzone
15:20 3123199 Kalmar AIK BK - IF Raketen 12 - 8 Broadway Kalmar Bowlinghall
Sön 18/9 12:40 3123204 BK Femtionian F - Malmö-Ecco BK 12 - 7 Allsvenskan 39 2016 Hässleholms Bowlinghall
14:20 3123205 BK Turbanen - Malmö-Ecco BK 14 - 6 Allsvenskan 39 2016 Hässleholms Bowlinghall
Omgång 4
Lör 24/9 09:00 3123219 BK Finn - BK Turbanen 11 - 9 Barcelona Lunds Bowlinghall
10:20 3123216 Malmö-Ecco BK - Kalmar AIK BK 15 - 4 Allsvenskan 43 2016 Malmö - Baltiska
10:40 3123215 Cimbria BK - Glasrikets KK 13 - 6 Wall street Simrishamns Bowlinghall
12:40 3123218 BS Olymp - BK Turbanen 13 - 7 Räven Hörby Bowlinghall
13:20 3123221 Öresunds BS F - BK Femtionian F 13 - 7 Allsvenskan 43 2016 Malmö - Baltiska
14:20 3123214 Team Ystad BK - Glasrikets KK 13 - 7 Allsvenskan 41 2016 Tomelilla - Suxxess Hallen
14:20 3123217 BK Bråhög F - Kalmar AIK BK 18 - 2 Sunset strip Staffanstorps Bowlinghall
15:20 3123220 Team Malmoe BK F - BK Femtionian F 8 - 11 Allsvenskan 43 2016 Malmö - Baltiska
Sön 25/9 10:00 3123211 Team Växjö BC F - BK Allön 4 - 16 Viper 39 Växjö Knock ´em Down
10:00 3123213 KFUM Karlskrona - Olofströms BS F 14 - 5 Abbey road Karlskrona - Cyberzone
14:00 3123210 IF Raketen - BK Allön 11 - 9 39-40 Alvesta Bowlinghall
14:20 3123212 Tingsryd KK - Olofströms BS F 8 - 12 Allsvenskan 43 2016 Tingsryds Bowlinghall
Lör 8/10 10:00 3123226 Malmö-Ecco BK - Cimbria BK 12 - 8 Allsvenskan 43 2016 Malmö - Baltiska
Omgång 5
Lör 15/10 10:00 3123223 Kalmar AIK BK - Team Växjö BC F 12 - 8 Broadway Kalmar Bowlinghall
12:00 3123230 Olofströms BS F - BS Olymp 15 - 5 Dead mans curve Olofströms Bowlinghall
12:40 3123227 BK Bråhög F - Cimbria BK 11 - 9 Sunset strip Staffanstorps Bowlinghall
14:00 3123222 Glasrikets KK - Team Växjö BC F 16 - 4 Abbey road Hovmantorps Bowlinghall
15:40 3123231 BK Allön - BS Olymp 8 - 12 Winding Road Kristianstad - Idrottshallen
Sön 16/10 09:00 3123232 Team Malmoe BK F - BK Finn 13 - 7 Allsvenskan 43 2016 Malmö - Baltiska
10:00 3123224 Tingsryd KK - IF Raketen 12 - 8 Allsvenskan 43 2016 Tingsryds Bowlinghall
10:40 3123233 Öresunds BS F - BK Finn 11 - 9 Allsvenskan 43 2016 Malmö - Baltiska
12:40 3123229 BK Turbanen - Team Ystad BK 12 - 8 Allsvenskan 39 2016 Hässleholms Bowlinghall
14:20 3123228 BK Femtionian F - Team Ystad BK 15 - 4 Allsvenskan 39 2016 Hässleholms Bowlinghall
15:20 3123225 KFUM Karlskrona - IF Raketen 14 - 6 Abbey road Karlskrona - Cyberzone
Omgång 6
Lör 22/10 08:40 3123243 BK Finn - Malmö-Ecco BK 8 - 12 Barcelona Lunds Bowlinghall
10:00 3123235 Team Växjö BC F - Olofströms BS F 5 - 15 Viper 39 Växjö Knock ´em Down
10:00 3123237 Kalmar AIK BK - BK Allön 3 - 17 Broadway Kalmar Bowlinghall
10:40 3123238 Team Ystad BK - KFUM Karlskrona 7 - 13 Allsvenskan 41 2016 Tomelilla - Suxxess Hallen
12:40 3123242 BS Olymp - Malmö-Ecco BK 12 - 8 Räven Hörby Bowlinghall
14:00 3123234 IF Raketen - Olofströms BS F 14 - 6 39-40 Alvesta Bowlinghall
14:00 3123236 Glasrikets KK - BK Allön 16 - 3 Abbey road Hovmantorps Bowlinghall
14:20 3123239 Cimbria BK - KFUM Karlskrona 14 - 6 Wall street Simrishamns Bowlinghall
Sön 23/10 09:00 3123245 Öresunds BS F - BK Bråhög F 11 - 9 Allsvenskan 43 2016 Malmö - Baltiska
10:40 3123244 Team Malmoe BK F - BK Bråhög F 13 - 7 Allsvenskan 43 2016 Malmö - Baltiska
12:40 3123240 BK Femtionian F - Tingsryd KK 11 - 9 Allsvenskan 39 2016 Hässleholms Bowlinghall
14:20 3123241 BK Turbanen - Tingsryd KK 11 - 9 Allsvenskan 39 2016 Hässleholms Bowlinghall
Omgång 7
Lör 29/10 10:00 3123246 IF Raketen - Team Växjö BC F 11 - 9 39-40 Alvesta Bowlinghall
10:00 3123248 Tingsryd KK - KFUM Karlskrona 13 - 6 Allsvenskan 43 2016 Tingsryds Bowlinghall
10:00 3123252 Olofströms BS F - BK Allön 10 - 10 Dead mans curve Olofströms Bowlinghall
10:40 3123253 BS Olymp - BK Finn 9 - 11 Räven Hörby Bowlinghall
12:40 3123249 Team Ystad BK - Cimbria BK 8 - 12 Allsvenskan 41 2016 Tomelilla - Suxxess Hallen
Sön 30/10 10:40 3123251 BK Femtionian F - BK Turbanen 14 - 6 Allsvenskan 39 2016 Hässleholms Bowlinghall
10:40 3123254 Team Malmoe BK F - Öresunds BS F 5 - 15 Allsvenskan 43 2016 Malmö - Baltiska
13:20 3123250 Malmö-Ecco BK - BK Bråhög F 14 - 6 Allsvenskan 43 2016 Malmö - Baltiska
Omgång 8
Lör 19/11 10:00 3123258 Kalmar AIK BK - Öresunds BS F 12 - 6 Broadway Kalmar Bowlinghall
10:00 3123263 Olofströms BS F - BK Turbanen 11 - 9 Dead mans curve Olofströms Bowlinghall
10:40 3123260 Cimbria BK - Tingsryd KK 3 - 17 Wall street Simrishamns Bowlinghall
10:40 3123262 BK Bråhög F - KFUM Karlskrona 11 - 9 Sunset strip Staffanstorps Bowlinghall
13:40 3123264 BK Allön - BK Turbanen 18 - 2 Winding Road Kristianstad - Idrottshallen
14:00 3123257 Glasrikets KK - Öresunds BS F 6 - 14 Abbey road Hovmantorps Bowlinghall
14:20 3123259 Team Ystad BK - Tingsryd KK 8 - 11 Allsvenskan 41 2016 Tomelilla - Suxxess Hallen
15:20 3123261 Malmö-Ecco BK - KFUM Karlskrona 12 - 8 Allsvenskan 43 2016 Malmö - Baltiska
Sön 20/11 10:40 3123265 BS Olymp - BK Femtionian F 16 - 4 Räven Hörby Bowlinghall
14:00 3123266 BK Finn - BK Femtionian F 6 - 14 Barcelona Lunds Bowlinghall
Omgång 9
Lör 26/11 10:00 3123268 Team Växjö BC F - Kalmar AIK BK 13 - 7 Viper 39 Växjö Knock ´em Down
10:00 3123269 Tingsryd KK - Glasrikets KK 14 - 6 Allsvenskan 43 2016 Tingsryds Bowlinghall
10:40 3123272 Cimbria BK - BK Femtionian F 7 - 13 Wall street Simrishamns Bowlinghall
10:40 3123275 BS Olymp - Olofströms BS F 14 - 5 Räven Hörby Bowlinghall
14:00 3123267 IF Raketen - Kalmar AIK BK 14 - 6 39-40 Alvesta Bowlinghall
14:20 3123271 Team Ystad BK - BK Femtionian F 11 - 9 Allsvenskan 41 2016 Tomelilla - Suxxess Hallen
14:40 3123276 BK Finn - Olofströms BS F 10 - 10 Barcelona Lunds Bowlinghall
15:40 3123270 KFUM Karlskrona - Glasrikets KK 11 - 9 Abbey road Karlskrona - Cyberzone
Sön 27/11 10:40 3123273 Malmö-Ecco BK - BK Turbanen 14 - 6 Allsvenskan 43 2016 Malmö - Baltiska
13:20 3123277 Team Malmoe BK F - BK Allön 9 - 11 Allsvenskan 43 2016 Malmö - Baltiska
14:20 3123274 BK Bråhög F - BK Turbanen 9 - 11 Sunset strip Staffanstorps Bowlinghall
15:00 3123278 Öresunds BS F - BK Allön 6 - 14 Allsvenskan 43 2016 Malmö - Baltiska
Omgång 11
Lör 14/1 09:00 3123290 Öresunds BS F - Malmö-Ecco BK 10 - 10 Allsvenskan 43 2016 Malmö - Baltiska
10:00 3123279 IF Raketen - BK Finn 11 - 9 39-40 Alvesta Bowlinghall
10:00 3123282 KFUM Karlskrona - BS Olymp 8 - 12 Allsvenskan 41 2016 Karlskrona - Cyberzone
10:40 3123288 BK Allön - BK Bråhög F 20 - 0 Winding Road Kristianstad - Idrottshallen
10:40 3123289 Team Malmoe BK F - Malmö-Ecco BK 0 - 10 Allsvenskan 43 2016 Malmö - Baltiska
12:20 3123283 Team Ystad BK - Kalmar AIK BK 15 - 5 Allsvenskan 41 2016 Ystad - O´Learys
13:20 3123286 BK Turbanen - Glasrikets KK 15 - 5 Allsvenskan 39 2016 Hässleholms Bowlinghall
14:00 3123281 Tingsryd KK - BS Olymp 14 - 6 Allsvenskan 43 2016 Tingsryds Bowlinghall
14:40 3123287 Olofströms BS F - BK Bråhög F 15 - 5 Dead mans curve Olofströms Bowlinghall
15:00 3123280 Team Växjö BC F - BK Finn 13 - 7 KED 2017 Växjö Knock ´em Down
15:00 3123285 BK Femtionian F - Glasrikets KK 17 - 3 Allsvenskan 39 2016 Hässleholms Bowlinghall
16:00 3123284 Cimbria BK - Kalmar AIK BK 11 - 9 Wall street Simrishamns Bowlinghall
Sön 15/1 10:00 3123256 Team Växjö BC F - Team Malmoe BK F 10 - 0 KED 2017 Växjö Knock ´em Down
Omgång 12
Lör 21/1 10:00 3123292 Kalmar AIK BK - Olofströms BS F 14 - 6 Broadway Kalmar Bowlinghall
10:40 3123295 Malmö-Ecco BK - IF Raketen 18 - 2 Allsvenskan 43 2016 Malmö - Baltiska
10:40 3123300 BK Finn - Team Ystad BK 13 - 6 Barcelona Lunds Bowlinghall
14:00 3123291 Glasrikets KK - Olofströms BS F 11 - 9 Abbey road Hovmantorps Bowlinghall
14:20 3123296 BK Bråhög F - IF Raketen 16 - 4 Sunset strip Staffanstorps Bowlinghall
14:20 3123299 BS Olymp - Team Ystad BK 18 - 1 Räven Hörby Bowlinghall
Sön 22/1 10:00 3123294 KFUM Karlskrona - BK Allön 13 - 7 Allsvenskan 41 2016 Karlskrona - Cyberzone
12:40 3123297 BK Femtionian F - Team Växjö BC F 9 - 11 Allsvenskan 39 2016 Hässleholms Bowlinghall
13:20 3123301 Team Malmoe BK F - Cimbria BK 14 - 6 Allsvenskan 43 2016 Malmö - Baltiska
14:00 3123293 Tingsryd KK - BK Allön 9 - 11 Allsvenskan 43 2016 Tingsryds Bowlinghall
14:20 3123298 BK Turbanen - Team Växjö BC F 7 - 13 Allsvenskan 39 2016 Hässleholms Bowlinghall
15:00 3123302 Öresunds BS F - Cimbria BK 14 - 6 Allsvenskan 43 2016 Malmö - Baltiska
Omgång 13
Lör 28/1 10:00 3123303 IF Raketen - KFUM Karlskrona 12 - 8 39-40 Alvesta Bowlinghall
10:40 3123307 Team Ystad BK - BK Turbanen 7 - 13 Allsvenskan 41 2016 Ystad - O´Learys
10:40 3123313 BS Olymp - Team Malmoe BK F 15 - 5 Räven Hörby Bowlinghall
12:00 3123311 Olofströms BS F - Öresunds BS F 12 - 8 Dead mans curve Olofströms Bowlinghall
14:00 3123314 BK Finn - Team Malmoe BK F 6 - 14 Barcelona Lunds Bowlinghall
15:00 3123308 Cimbria BK - BK Turbanen 15 - 5 Wall street Simrishamns Bowlinghall
15:20 3123304 Team Växjö BC F - KFUM Karlskrona 11 - 9 KED 2017 Växjö Knock ´em Down
15:40 3123312 BK Allön - Öresunds BS F 17 - 3 Winding Road Kristianstad - Idrottshallen
Sön 29/1 09:40 3123310 BK Bråhög F - BK Femtionian F 13 - 6 Sunset strip Staffanstorps Bowlinghall
10:00 3123306 Kalmar AIK BK - Tingsryd KK 9 - 11 Broadway Kalmar Bowlinghall
13:20 3123309 Malmö-Ecco BK - BK Femtionian F 10 - 10 Allsvenskan 43 2016 Malmö - Baltiska
Lör 11/2 09:30 3123255 IF Raketen - Team Malmoe BK F 5 - 14 39-40 Alvesta Bowlinghall
Sön 12/2 10:00 3123305 Glasrikets KK - Tingsryd KK 9 - 10 Abbey road Hovmantorps Bowlinghall
Omgång 14
Lör 18/2 09:00 3123319 BK Bråhög F - Malmö-Ecco BK 12 - 8 Sunset strip Staffanstorps Bowlinghall
10:00 3123315 Team Växjö BC F - IF Raketen 17 - 3 KED 2017 Växjö Knock ´em Down
10:00 3123316 Kalmar AIK BK - Glasrikets KK 9 - 11 Broadway Kalmar Bowlinghall
10:00 3123317 KFUM Karlskrona - Tingsryd KK 7 - 12 Allsvenskan 41 2016 Karlskrona - Cyberzone
10:00 3123318 Cimbria BK - Team Ystad BK 13 - 7 Wall street Simrishamns Bowlinghall
10:40 3123321 BK Allön - Olofströms BS F 14 - 6 Winding Road Kristianstad - Idrottshallen
10:40 3123323 Öresunds BS F - Team Malmoe BK F 7 - 13 Allsvenskan 43 2016 Malmö - Baltiska
14:00 3123322 BK Finn - BS Olymp 12 - 8 Barcelona Lunds Bowlinghall
14:20 3123320 BK Turbanen - BK Femtionian F 4 - 16 Allsvenskan 39 2016 Hässleholms Bowlinghall
Omgång 15
Lör 25/2 09:00 3123335 BK Finn - BK Bråhög F 16 - 4 Barcelona Lunds Bowlinghall
10:00 3123324 Glasrikets KK - Team Malmoe BK F 14 - 6 Abbey road Hovmantorps Bowlinghall
10:00 3123326 Tingsryd KK - Öresunds BS F 13 - 7 Boardwalk Tingsryds Bowlinghall
10:00 3123333 BK Allön - Malmö-Ecco BK 15 - 5 Winding Road Kristianstad - Idrottshallen
11:00 3123328 Team Ystad BK - Team Växjö BC F 10 - 10 Allsvenskan 41 2016 Ystad - O´Learys
12:40 3123334 BS Olymp - BK Bråhög F 16 - 4 Räven Hörby Bowlinghall
13:40 3123332 Olofströms BS F - Malmö-Ecco BK 15 - 5 Dead mans curve Olofströms Bowlinghall
15:00 3123329 Cimbria BK - Team Växjö BC F 16 - 4 Wall street Simrishamns Bowlinghall
15:20 3123325 Kalmar AIK BK - Team Malmoe BK F 9 - 11 Broadway Kalmar Bowlinghall
15:40 3123327 KFUM Karlskrona - Öresunds BS F 7 - 13 Allsvenskan 41 2016 Karlskrona - Cyberzone
Sön 26/2 10:40 3123331 BK Turbanen - IF Raketen 16 - 4 Allsvenskan 39 2016 Hässleholms Bowlinghall
12:20 3123330 BK Femtionian F - IF Raketen 15 - 5 Allsvenskan 39 2016 Hässleholms Bowlinghall
Omgång 16
Lör 4/3 10:00 3123337 Team Växjö BC F - Tingsryd KK 16 - 4 KED 2017 Växjö Knock ´em Down
10:00 3123339 Kalmar AIK BK - KFUM Karlskrona 9 - 11 Broadway Kalmar Bowlinghall
10:20 3123344 Olofströms BS F - BK Finn 11 - 9 Dead mans curve Olofströms Bowlinghall