Spelprogram

Spelprogram

Kopiera länken som direktlänk till spelprogram.
http://bits.swebowl.se/Matches/MatchScheme.aspx?DivisionId=14&SeasonId=2018&LeagueId=1&LevelId=4
Sök del av KlubbNamn
Klubb
Visa endast markerat Lag
SäsongLiga
SerienivåDivision
Sök via ett distrikt
DistriktDivision

Div 2 Södra Svealand
Klicka här -->tabellen

Spelprogram
Omg./Datum Tid MatchId Match Resultat OljeProfil Hall
Omgång 2
Lör 15/9 10:00 3168866 BK Källar´n - Mini Arccus Club F 14 - 6 36 Fot Askersunds bowlinghall
10:00 3168869 BK Loket - BK Örnen F 12 - 8 High Street Hallsbergs Bowlinghall
10:00 3168875 Team Södertälje BK - Katrineholms AIK 3 - 17 Beaten path Södertälje Bowlinghall
12:00 3168873 KK Träff - LC 17 BK 8 - 12 Beaten path Stockholm - Bowl-O-Rama
13:20 3168868 BK Pliggen - BK Örnen F 14 - 6 Montreal Kumla bowlinghall
13:20 3168874 BK Stallis - Katrineholms AIK 14 - 6 Beaten path Strängnäs Bowlinghall
14:00 3168867 Team Baltzar BC F - Mini Arccus Club F 11 - 9 Bourbon Street Motala Bowlinghall
14:00 3168872 Hellas BK - LC 17 BK 6 - 14 ABT#2 Stockholm - Bowl-O-Rama
14:40 3168871 Pin Club - BK Kasi 8 - 11 High Street Stockholm - Brännkyrka
16:20 3168870 Hammarby IF BF F1 - BK Kasi 6 - 13 High Street Stockholm - Brännkyrka
Omgång 3
Lör 22/9 10:00 3168878 BK Pliggen - BK Källar´n 13 - 7 Montreal Kumla bowlinghall
10:00 3168883 Katrineholms AIK - Pin Club 14 - 6 Allsvenskan 40 2018 Katrineholms Bowlinghall
10:00 3168884 Hellas BK - Hammarby IF BF F1 14 - 5 ABT#2 Stockholm - Bowl-O-Rama
10:00 3168886 BK Stallis - BK Kaskad F2 12 - 8 Beaten path Strängnäs Bowlinghall
10:00 3168889 BK Örnen F - IK Sleipner 15 - 5 Beaten path Norrköping - Vilbergen
12:00 3168881 LC 17 BK - Team Baltzar BC F 16 - 4 Allsvenskan 41 2018 Karlskoga Bowlinghall
12:00 3168885 KK Träff - Hammarby IF BF F1 7 - 13 Beaten path Stockholm - Bowl-O-Rama
13:20 3168887 Team Södertälje BK - BK Kaskad F2 11 - 9 Beaten path Södertälje Bowlinghall
13:40 3168880 BK Kasi - Team Baltzar BC F 15 - 5 Allsvenskan 41 2018 Karlskoga Bowlinghall
14:20 3168888 Mini Arccus Club F - IK Sleipner 9 - 10 4038 Nykoping Nyköpings Bowlinghall
14:40 3168882 BK Solid - Pin Club 12 - 8 Strikeprofilen 40 Örebro - Strike & Co
15:00 3168879 BK Loket - BK Källar´n 19 - 1 High Street Hallsbergs Bowlinghall
Omgång 4
Lör 29/9 10:00 3168896 Hammarby IF BF F1 - BK Loket 9 - 11 Allsvenskan 40 2018 Stockholm - Brännkyrka
10:00 3168899 BK Örnen F - KK Träff 11 - 8 Beaten path Norrköping - Vilbergen
11:40 3168897 Pin Club - BK Loket 12 - 8 High Street Stockholm - Brännkyrka
12:00 3168891 Team Baltzar BC F - Team Södertälje BK 10 - 9 Bourbon Street Motala Bowlinghall
12:00 3168892 BK Kasi - BK Stallis 12 - 8 Allsvenskan 41 2018 Karlskoga Bowlinghall
12:20 3168901 IK Sleipner - Hellas BK 17 - 3 41-42 Norrköping - Haga
13:40 3168893 LC 17 BK - BK Stallis 9 - 11 Allsvenskan 41 2018 Karlskoga Bowlinghall
14:00 3168900 BK Kaskad F2 - Hellas BK 12 - 8 41-42 Norrköping - Haga
15:40 3168898 Mini Arccus Club F - KK Träff 12 - 8 4038 Nykoping Nyköpings Bowlinghall
16:00 3168890 BK Källar´n - Team Södertälje BK 15 - 5 36 Fot Askersunds bowlinghall
Sön 30/9 10:00 3168894 BK Solid - BK Pliggen 19 - 1 Strikeprofilen 40 Örebro - Strike & Co
14:40 3168895 Katrineholms AIK - BK Pliggen 17 - 3 Allsvenskan 40 2018 Katrineholms Bowlinghall
Lör 6/10 13:40 3168876 BK Kaskad F2 - BK Solid 10 - 10 41-42 Norrköping - Haga
15:20 3168877 IK Sleipner - BK Solid 14 - 5 41-42 Norrköping - Haga
Omgång 5
Lör 20/10 10:00 3168903 BK Loket - Team Baltzar BC F 12 - 8 High Street Hallsbergs Bowlinghall
10:00 3168908 Hellas BK - BK Solid 6 - 14 ABT#2 Stockholm - Bowl-O-Rama
10:00 3168911 Team Södertälje BK - Mini Arccus Club F 13 - 7 Beaten path Södertälje Bowlinghall
10:00 3168913 IK Sleipner - BK Örnen F 13 - 7 41-42 Norrköping - Haga
11:40 3168912 BK Kaskad F2 - BK Örnen F 9 - 11 41-42 Norrköping - Haga
12:00 3168907 Pin Club - Katrineholms AIK 13 - 6 High Street Stockholm - Brännkyrka
12:00 3168909 KK Träff - BK Solid 8 - 12 Beaten path Stockholm - Bowl-O-Rama
13:20 3168902 BK Pliggen - Team Baltzar BC F 13 - 7 Montreal Kumla bowlinghall
13:20 3168905 LC 17 BK - BK Källar´n 17 - 3 Allsvenskan 41 2018 Karlskoga Bowlinghall
13:20 3168910 BK Stallis - Mini Arccus Club F 17 - 3 Beaten path Strängnäs Bowlinghall
13:40 3168906 Hammarby IF BF F1 - Katrineholms AIK 10 - 10 High Street Stockholm - Brännkyrka
15:00 3168904 BK Kasi - BK Källar´n 17 - 3 Allsvenskan 41 2018 Karlskoga Bowlinghall
Omgång 6
Lör 27/10 10:00 3168914 BK Källar´n - BK Stallis 12 - 8 36 Fot Askersunds bowlinghall
10:00 3168916 BK Pliggen - Team Södertälje BK 3 - 16 Montreal Kumla bowlinghall
10:00 3168919 Katrineholms AIK - LC 17 BK 14 - 6 Allsvenskan 40 2018 Katrineholms Bowlinghall
10:00 3168922 Mini Arccus Club F - Hammarby IF BF F1 10 - 10 4038 Nykoping Nyköpings Bowlinghall
10:00 3168924 BK Kaskad F2 - Pin Club 5 - 15 41-42 Norrköping - Haga
11:40 3168925 IK Sleipner - Pin Club 13 - 7 41-42 Norrköping - Haga
12:00 3168921 KK Träff - BK Kasi 8 - 12 Beaten path Stockholm - Bowl-O-Rama
14:00 3168915 Team Baltzar BC F - BK Stallis 9 - 11 Bourbon Street Motala Bowlinghall
14:00 3168920 Hellas BK - BK Kasi 4 - 16 ABT#2 Stockholm - Bowl-O-Rama
14:20 3168918 BK Solid - LC 17 BK 12 - 8 Strikeprofilen 40 Örebro - Strike & Co
15:00 3168917 BK Loket - Team Södertälje BK 10 - 8 High Street Hallsbergs Bowlinghall
15:00 3168923 BK Örnen F - Hammarby IF BF F1 12 - 8 Beaten path Norrköping - Vilbergen
Lör 10/11 09:00 3168956 BK Örnen F - BK Stallis 10 - 10 Beaten path Norrköping - Vilbergen
13:00 3168955 Mini Arccus Club F - BK Stallis 7 - 13 4038 Nykoping Nyköpings Bowlinghall
Omgång 7
Lör 17/11 10:00 3168926 BK Källar´n - Team Baltzar BC F 15 - 5 36 Fot Askersunds bowlinghall
10:00 3168927 BK Pliggen - BK Loket 7 - 13 Montreal Kumla bowlinghall
10:00 3168929 BK Solid - Katrineholms AIK 10 - 10 Strikeprofilen 40 Örebro - Strike & Co
10:00 3168931 Hellas BK - KK Träff 10 - 10 ABT#2 Stockholm - Bowl-O-Rama
10:00 3168932 BK Stallis - Team Södertälje BK 17 - 3 Beaten path Strängnäs Bowlinghall
11:40 3168928 BK Kasi - LC 17 BK 12 - 8 Allsvenskan 41 2018 Karlskoga Bowlinghall
11:40 3168934 BK Kaskad F2 - IK Sleipner 6 - 14 41-42 Norrköping - Haga
12:00 3168933 Mini Arccus Club F - BK Örnen F 4 - 16 4038 Nykoping Nyköpings Bowlinghall
16:00 3168930 Hammarby IF BF F1 - Pin Club 7 - 13 Allsvenskan 40 2018 Stockholm - Brännkyrka
Omgång 8
Lör 24/11 10:00 3168936 Team Baltzar BC F - BK Kaskad F2 9 - 11 Bourbon Street Motala Bowlinghall
10:00 3168938 BK Loket - IK Sleipner 8 - 12 High Street Hallsbergs Bowlinghall
10:00 3168939 BK Solid - BK Kasi 13 - 7 Strikeprofilen 40 Örebro - Strike & Co
10:00 3168941 Hammarby IF BF F1 - LC 17 BK 3 - 17 Allsvenskan 40 2018 Stockholm - Brännkyrka
10:00 3168943 BK Stallis - KK Träff 17 - 2 Beaten path Strängnäs Bowlinghall
10:00 3168945 Mini Arccus Club F - Hellas BK 10 - 10 4038 Nykoping Nyköpings Bowlinghall
11:40 3168942 Pin Club - LC 17 BK 15 - 5 Allsvenskan 40 2018 Stockholm - Brännkyrka
13:20 3168937 BK Pliggen - IK Sleipner 9 - 11 Bowl4joy Kumla bowlinghall
13:40 3168944 Team Södertälje BK - KK Träff 11 - 9 Beaten path Södertälje Bowlinghall
14:00 3168935 BK Källar´n - BK Kaskad F2 12 - 7 36 Fot Askersunds bowlinghall
14:00 3168940 Katrineholms AIK - BK Kasi 15 - 5 Allsvenskan 40 2018 Katrineholms Bowlinghall
15:20 3168946 BK Örnen F - Hellas BK 18 - 2 Beaten path Norrköping - Vilbergen
Omgång 9
Lör 1/12 10:00 3168947 BK Källar´n - BK Loket 14 - 6 36 Fot Askersunds bowlinghall
10:00 3168952 Katrineholms AIK - Hellas BK 18 - 2 Allsvenskan 40 2018 Katrineholms Bowlinghall
12:00 3168954 Pin Club - KK Träff 17 - 3 High Street Stockholm - Brännkyrka
12:20 3168958 IK Sleipner - Team Södertälje BK 13 - 7 41-42 Norrköping - Haga
13:40 3168953 Hammarby IF BF F1 - KK Träff 14 - 6 Allsvenskan 40 2018 Stockholm - Brännkyrka
14:00 3168948 Team Baltzar BC F - BK Loket 18 - 2 Bourbon Street Motala Bowlinghall
14:00 3168957 BK Kaskad F2 - Team Södertälje BK 11 - 9 41-42 Norrköping - Haga
14:20 3168951 BK Solid - Hellas BK 15 - 5 Strikeprofilen 40 Örebro - Strike & Co
Omgång 10
Lör 8/12 10:00 3168949 BK Kasi - BK Pliggen 14 - 6 Allsvenskan 41 2018 Karlskoga Bowlinghall
11:40 3168950 LC 17 BK - BK Pliggen 17 - 3 Allsvenskan 41 2018 Karlskoga Bowlinghall
Omgång 11
Lör 12/1 10:00 3168960 Team Baltzar BC F - BK Örnen F 12 - 8 Bourbon Street Motala Bowlinghall
10:00 3168963 BK Solid - BK Loket 17 - 3 Strikeprofilen 40 Örebro - Strike & Co
10:00 3168968 Team Södertälje BK - Pin Club 7 - 13 Beaten path Södertälje Bowlinghall
12:00 3168965 Hellas BK - BK Pliggen 8 - 12 ABT#2 Stockholm - Bowl-O-Rama
12:00 3168969 BK Kaskad F2 - Hammarby IF BF F1 13 - 7 41-42 Norrköping - Haga
13:20 3168967 BK Stallis - Pin Club 9 - 11 Beaten path Strängnäs Bowlinghall
13:40 3168962 LC 17 BK - Mini Arccus Club F 15 - 5 Allsvenskan 41 2018 Karlskoga Bowlinghall
13:40 3168970 IK Sleipner - Hammarby IF BF F1 7 - 13 41-42 Norrköping - Haga
14:00 3168959 BK Källar´n - BK Örnen F 15 - 4 36 Fot Askersunds bowlinghall
14:00 3168964 Katrineholms AIK - BK Loket 9 - 11 Allsvenskan 40 2018 Katrineholms Bowlinghall
14:00 3168966 KK Träff - BK Pliggen 11 - 9 Beaten path Stockholm - Bowl-O-Rama
15:20 3168961 BK Kasi - Mini Arccus Club F 16 - 4 Allsvenskan 41 2018 Karlskoga Bowlinghall
Omgång 12
Lör 19/1 10:00 3168971 BK Pliggen - BK Stallis 8 - 12 Bowl4joy Kumla bowlinghall
10:00 3168978 KK Träff - Team Baltzar BC F 15 - 5 Beaten path Stockholm - Bowl-O-Rama
10:00 3168982 IK Sleipner - Katrineholms AIK 12 - 8 41-42 Norrköping - Haga
11:00 3168980 BK Örnen F - BK Solid 13 - 7 Beaten path Norrköping - Vilbergen
11:40 3168981 BK Kaskad F2 - Katrineholms AIK 9 - 11 41-42 Norrköping - Haga
12:00 3168973 BK Kasi - Team Södertälje BK 18 - 2 Allsvenskan 41 2018 Karlskoga Bowlinghall
12:00 3168975 Hammarby IF BF F1 - BK Källar´n 18 - 2 High Street Stockholm - Brännkyrka
12:00 3168977 Hellas BK - Team Baltzar BC F 12 - 8 ABT#2 Stockholm - Bowl-O-Rama
13:40 3168974 LC 17 BK - Team Södertälje BK 9 - 11 Allsvenskan 41 2018 Karlskoga Bowlinghall
13:40 3168976 Pin Club - BK Källar´n 18 - 2 High Street Stockholm - Brännkyrka
15:00 3168972 BK Loket - BK Stallis 10 - 10 High Street Hallsbergs Bowlinghall
15:40 3168979 Mini Arccus Club F - BK Solid 13 - 7 Räven Nyköpings Bowlinghall
Omgång 13
Lör 26/1 10:00 3168983 BK Källar´n - LC 17 BK 7 - 13 36 Fot Askersunds bowlinghall
10:00 3168986 BK Loket - BK Kasi 5 - 15 High Street Hallsbergs Bowlinghall
10:00 3168988 Katrineholms AIK - KK Träff 17 - 3 Allsvenskan 40 2018 Katrineholms Bowlinghall
10:00 3168991 BK Stallis - IK Sleipner 16 - 4 Beaten path Strängnäs Bowlinghall
10:00 3168994 BK Örnen F - BK Kaskad F2 10 - 10 Beaten path Norrköping - Vilbergen
13:20 3168985 BK Pliggen - BK Kasi 8 - 12 Bowl4joy Kumla bowlinghall
13:20 3168992 Team Södertälje BK - IK Sleipner 13 - 7 Beaten path Södertälje Bowlinghall
14:00 3168984 Team Baltzar BC F - LC 17 BK 8 - 12 Bourbon Street Motala Bowlinghall
14:00 3168993 Mini Arccus Club F - BK Kaskad F2 5 - 15 Räven Nyköpings Bowlinghall
14:20 3168987 BK Solid - KK Träff 12 - 8 Strikeprofilen 40 Örebro - Strike & Co
14:20 3168990 Pin Club - Hellas BK 16 - 4 High Street Stockholm - Brännkyrka
16:00 3168989 Hammarby IF BF F1 - Hellas BK 15 - 5 High Street Stockholm - Brännkyrka
Omgång 14
Lör 16/2 10:00 3168996 BK Loket - BK Pliggen 9 - 11 High Street Hallsbergs Bowlinghall
10:00 3168997 LC 17 BK - BK Kasi 6 - 14 Allsvenskan 41 2018 Karlskoga Bowlinghall
10:00 3168998 Katrineholms AIK - BK Solid 10 - 9 Allsvenskan 40 2018 Katrineholms Bowlinghall
10:00 3169000 KK Träff - Hellas BK 12 - 8 Beaten path Stockholm - Bowl-O-Rama
11:00 3169001 Team Södertälje BK - BK Stallis 6 - 14 Beaten path Södertälje Bowlinghall
11:40 3168995 Team Baltzar BC F - BK Källar´n 16 - 3 Bourbon Street Motala Bowlinghall
12:00 3168999 Pin Club - Hammarby IF BF F1 9 - 11 High Street Stockholm - Brännkyrka
12:00 3169002 BK Örnen F - Mini Arccus Club F 11 - 9 Beaten path Norrköping - Vilbergen
13:40 3169003 IK Sleipner - BK Kaskad F2 10 - 10 41-42 Norrköping - Haga
Omgång 15
Lör 23/2 10:00 3169004 BK Pliggen - BK Kaskad F2 8 - 12 Bowl4joy Kumla bowlinghall
10:00 3169008 BK Solid - Team Baltzar BC F 10 - 0 Strikeprofilen 40 Örebro - Strike & Co
10:00 3169013 Team Södertälje BK - Hammarby IF BF F1 12 - 8 Beaten path Södertälje Bowlinghall
10:00 3169014 Mini Arccus Club F - Pin Club 4 - 15 Räven Nyköpings Bowlinghall
11:00 3169011 KK Träff - BK Källar´n 16 - 4 Beaten path Stockholm - Bowl-O-Rama
12:00 3169007 LC 17 BK - IK Sleipner 16 - 4 Allsvenskan 41 2018 Karlskoga Bowlinghall
13:00 3169010 Hellas BK - BK Källar´n 15 - 5 ABT#2 Stockholm - Bowl-O-Rama
13:20 3169012 BK Stallis - Hammarby IF BF F1 14 - 6 Beaten path Strängnäs Bowlinghall
13:40 3169006 BK Kasi - IK Sleipner 8 - 12 Allsvenskan 41 2018 Karlskoga Bowlinghall
13:40 3169015 BK Örnen F - Pin Club 13 - 7 Beaten path Norrköping - Vilbergen
14:00 3169009 Katrineholms AIK - Team Baltzar BC F 10 - 0 Allsvenskan 40 2018 Katrineholms Bowlinghall
15:00 3169005 BK Loket - BK Kaskad F2 11 - 9 High Street Hallsbergs Bowlinghall
Omgång 16
Lör 2/3 10:00 3169017 Team Baltzar BC F - BK Kasi 8 - 12 Bourbon Street Motala Bowlinghall