Spelprogram

Spelprogram

Kopiera länken som direktlänk till spelprogram.
http://bits.swebowl.se/Matches/MatchScheme.aspx?DivisionId=1&SeasonId=2014&LeagueId=1&LevelId=1
Sök del av KlubbNamn
Klubb
Visa endast markerat Lag
SäsongLiga
SerienivåDivision
Sök via ett distrikt
DistriktDivision

Elitserien Herrar
Klicka här -->tabellen

Spelprogram
Omg./Datum Tid MatchId Match Resultat OljeProfil Hall
Omgång 1
Lör 13/9 10:00 3068157 Team Clan BK - AIK 16 - 4 London Nässjö Bowlinghall
10:20 3068140 Kulladals BS - IS Göta 11 - 9 Beijing Malmö - Baltiska
14:20 3068179 BK Jösse - Stureby BK 10 - 9 London Arvika Bowlinghall
17:00 3068155 BKF Falkenberg - AIK 7 - 13 Montreal Falkenbergs Bowlinghall
Sön 14/9 10:00 3068141 BK Full House - IS Göta 13 - 7 Atlanta Ängelholms Bowlinghall
10:00 3068156 Team Alingsås BC - AIK 14 - 6 Atlanta Alingsås - Stures Bowling
10:00 3068178 BK Joker - Stureby BK 8 - 12 London Göteborg - Strike o Co
14:00 3068180 Team Pergamon BC - Stureby BK 14 - 6 Beijing Partille Arena - John Scott´s
Omgång 2
Lör 20/9 12:00 3068208 BK Jösse - BK Joker 14 - 6 London Arvika Bowlinghall
14:00 3068150 Bodens BS - BKF Falkenberg 10 - 10 Montreal Boden Strajk Alley
15:20 3068181 Kulladals BS - Team Clan BK 10 - 10 Beijing Malmö - Baltiska
Sön 21/9 10:00 3068183 IS Göta - Team Clan BK 3 - 17 Beijing Helsingborgs Bowlinghall
11:00 3068209 Team Pergamon BC - BK Joker 17 - 3 Beijing Partille Arena - John Scott´s
14:20 3068182 BK Full House - Team Clan BK 5 - 15 Atlanta Ängelholms Bowlinghall
Omgång 3
Lör 27/9 10:00 3068149 AIK - BKF Falkenberg 8 - 12 Beijing Stockholm - Bowl-O-Rama
13:40 3068151 Stureby BK - BKF Falkenberg 14 - 6 Seoul Stockholm - Högdalen
Omgång 4
Tor 9/10 20:00 3068213 Stureby BK - AIK 9 - 11 Seoul Stockholm - Högdalen
Omgång 5
Lör 11/10 10:00 3068175 BKF Falkenberg - IS Göta 11 - 9 Beijing Falkenbergs Bowlinghall
14:00 3068212 Bodens BS - AIK 12 - 8 Montreal Boden Strajk Alley
15:00 3068147 BK Jösse - Kulladals BS 11 - 9 London Arvika Bowlinghall
16:00 3068176 Team Alingsås BC - IS Göta 13 - 5 Atlanta Alingsås - Stures Bowling
Sön 12/10 10:00 3068146 BK Joker - Kulladals BS 10 - 10 London Göteborg - Strike o Co
11:00 3068177 Team Clan BK - IS Göta 10 - 10 London Nässjö Bowlinghall
14:00 3068148 Team Pergamon BC - Kulladals BS 15 - 5 Montreal Partille Arena - John Scott´s
Omgång 6
Lör 18/10 10:00 3068164 BKF Falkenberg - Team Alingsås BC 8 - 12 Beijing Falkenbergs Bowlinghall
13:20 3068216 Kulladals BS - Team Pergamon BC 1 - 19 Beijing Malmö - Baltiska
14:00 3068167 Bodens BS - BK Jösse 10 - 10 Montreal Boden Strajk Alley
16:00 3068165 Team Clan BK - Team Alingsås BC 10 - 10 London Nässjö Bowlinghall
Sön 19/10 10:00 3068166 AIK - BK Jösse 4 - 16 Beijing Stockholm - Bowl-O-Rama
10:00 3068218 IS Göta - Team Pergamon BC 7 - 13 Montreal Helsingborgs Bowlinghall
14:20 3068168 Stureby BK - BK Jösse 10 - 10 Seoul Stockholm - Högdalen
15:00 3068217 BK Full House - Team Pergamon BC 10 - 10 Seoul Ängelholms Bowlinghall
Omgång 8
Lör 15/11 10:00 3068221 Team Clan BK - Stureby BK 12 - 8 London Nässjö Bowlinghall
15:30 3068203 BK Jösse - Bodens BS 8 - 12 London Arvika Bowlinghall
16:00 3068219 BKF Falkenberg - Stureby BK 13 - 7 Beijing Falkenbergs Bowlinghall
Sön 16/11 10:00 3068202 BK Joker - Bodens BS 12 - 8 London Göteborg - Strike o Co
10:00 3068220 Team Alingsås BC - Stureby BK 17 - 3 Atlanta Alingsås - Stures Bowling
10:20 3068160 Kulladals BS - BK Full House 8 - 11 Beijing Malmö - Baltiska
14:10 3068204 Team Pergamon BC - Bodens BS 15 - 5 Beijing Partille Arena - John Scott´s
15:40 3068161 IS Göta - BK Full House 12 - 8 Montreal Helsingborgs Bowlinghall
Omgång 9
Lör 22/11 14:00 3068226 Bodens BS - Team Clan BK 8 - 12 Montreal Boden Strajk Alley
16:00 3068205 Kulladals BS - Team Alingsås BC 14 - 6 Seoul Malmö - Baltiska
Sön 23/11 10:00 3068207 IS Göta - Team Alingsås BC 7 - 13 Montreal Helsingborgs Bowlinghall
12:00 3068158 BK Joker - BK Jösse 6 - 14 London Göteborg - Strike o Co
12:00 3068225 AIK - Team Clan BK 4 - 16 Beijing Stockholm - Bowl-O-Rama
15:00 3068206 BK Full House - Team Alingsås BC 12 - 8 Seoul Ängelholms Bowlinghall
16:00 3068159 Team Pergamon BC - BK Jösse 15 - 5 Beijing Partille Arena - John Scott´s
16:00 3068227 Stureby BK - Team Clan BK 13 - 7 Beijing Stockholm - Högdalen
Omgång 10
Lör 29/11 10:00 3068184 BK Joker - BKF Falkenberg 8 - 12 Seoul Örebro - Strike & Co
10:00 3068188 BK Jösse - Team Alingsås BC 11 - 9 Seoul Örebro - Strike & Co
10:00 3068192 Team Pergamon BC - Team Clan BK 11 - 9 Seoul Örebro - Strike & Co
13:00 3068193 Kulladals BS - AIK 14 - 6 Seoul Örebro - Strike & Co
13:00 3068197 BK Full House - Bodens BS 6 - 14 Seoul Örebro - Strike & Co
13:00 3068201 IS Göta - Stureby BK 12 - 8 Seoul Örebro - Strike & Co
16:00 3068185 BK Joker - Team Alingsås BC 7 - 13 Seoul Örebro - Strike & Co
16:00 3068189 BK Jösse - Team Clan BK 8 - 12 Seoul Örebro - Strike & Co
16:00 3068190 Team Pergamon BC - BKF Falkenberg 18 - 2 Seoul Örebro - Strike & Co
Sön 30/11 09:00 3068194 Kulladals BS - Bodens BS 11 - 9 Seoul Örebro - Strike & Co
09:00 3068198 BK Full House - Stureby BK 7 - 13 Seoul Örebro - Strike & Co
09:00 3068199 IS Göta - AIK 12 - 8 Seoul Örebro - Strike & Co
12:00 3068186 BK Joker - Team Clan BK 5 - 14 Seoul Örebro - Strike & Co
12:00 3068187 BK Jösse - BKF Falkenberg 13 - 7 Seoul Örebro - Strike & Co
12:00 3068191 Team Pergamon BC - Team Alingsås BC 10 - 10 Seoul Örebro - Strike & Co
15:00 3068195 Kulladals BS - Stureby BK 8 - 12 Seoul Örebro - Strike & Co
15:00 3068196 BK Full House - AIK 11 - 9 Seoul Örebro - Strike & Co
15:00 3068200 IS Göta - Bodens BS 10 - 10 Seoul Örebro - Strike & Co
Omgång 12
Lör 17/1 10:00 3068174 Stureby BK - Team Pergamon BC 6 - 14 Beijing Stockholm - Högdalen
10:00 3068214 Team Alingsås BC - BKF Falkenberg 10 - 10 Atlanta Alingsås - Stures Bowling
15:00 3068172 AIK - Team Pergamon BC 8 - 12 Seoul Stockholm - Bowl-O-Rama
15:20 3068153 BK Full House - BK Joker 16 - 4 Seoul Ängelholms Bowlinghall
16:00 3068215 Team Clan BK - BKF Falkenberg 14 - 6 London Nässjö Bowlinghall
Sön 18/1 10:20 3068152 Kulladals BS - BK Joker 11 - 9 Seoul Malmö - Baltiska
12:30 3068173 Bodens BS - Team Pergamon BC 3 - 17 Seoul Boden Strajk Alley
14:20 3068154 IS Göta - BK Joker 13 - 6 Montreal Helsingborgs Bowlinghall
Omgång 13
Lör 24/1 10:00 3068222 BK Joker - IS Göta 4 - 16 London Göteborg - Strike o Co
11:00 3068169 BKF Falkenberg - BK Full House 12 - 8 Beijing Falkenbergs Bowlinghall
14:30 3068224 Team Pergamon BC - IS Göta 16 - 4 Atlanta Partille Arena - John Scott´s
15:00 3068170 Team Alingsås BC - BK Full House 8 - 12 Atlanta Alingsås - Stures Bowling
Sön 25/1 11:00 3068171 Team Clan BK - BK Full House 11 - 9 London Nässjö Bowlinghall
12:00 3068162 AIK - Bodens BS 14 - 6 Seoul Stockholm - Bowl-O-Rama
12:00 3068223 BK Jösse - IS Göta 14 - 6 London Arvika Bowlinghall
16:00 3068163 Stureby BK - Bodens BS 17 - 3 Beijing Stockholm - Högdalen
Omgång 15
Lör 28/2 10:00 3068240 BK Joker - AIK 8 - 12 London Göteborg - Strike o Co
14:00 3068242 Team Pergamon BC - AIK 16 - 4 Atlanta Partille Arena - John Scott´s
15:00 3068233 Team Clan BK - Bodens BS 17 - 3 London Nässjö Bowlinghall
15:20 3068210 BK Full House - Kulladals BS 7 - 11 Seoul Ängelholms Bowlinghall
Sön 1/3 10:00 3068231 BKF Falkenberg - Bodens BS 13 - 7 Beijing Falkenbergs Bowlinghall
10:00 3068241 BK Jösse - AIK 14 - 6 London Arvika Bowlinghall
14:00 3068232 Team Alingsås BC - Bodens BS 9 - 11 Beijing Alingsås - Stures Bowling
14:20 3068211 IS Göta - Kulladals BS 11 - 9 Montreal Helsingborgs Bowlinghall
Omgång 16
Lör 7/3 10:20 3068243 Kulladals BS - BKF Falkenberg 11 - 9 London Malmö - Baltiska
14:00 3068139 BK Jösse - Team Pergamon BC 7 - 12 London Arvika Bowlinghall
15:20 3068245 IS Göta - BKF Falkenberg 7 - 13 Montreal Helsingborgs Bowlinghall
Sön 8/3 10:00 3068239 Stureby BK - Team Alingsås BC 14 - 6 Beijing Stockholm - Högdalen
11:00 3068138 BK Joker - Team Pergamon BC 3 - 17 Seoul Göteborg - Strike o Co
12:20 3068244 BK Full House - BKF Falkenberg 7 - 13 Seoul Ängelholms Bowlinghall
14:00 3068237 AIK - Team Alingsås BC 8 - 12 Seoul Stockholm - Bowl-O-Rama
Omgång 17
Lör 14/3 11:00 3068234 BK Joker - BK Full House 5 - 15 Seoul Göteborg - Strike o Co
13:00 3068251 Team Clan BK - Kulladals BS 15 - 5 Montreal Nässjö Bowlinghall
15:00 3068236 Team Pergamon BC - BK Full House 11 - 9 Montreal Partille Arena - John Scott´s
Sön 15/3 09:00 3068250 Team Alingsås BC - Kulladals BS 9 - 11 Montreal Alingsås - Stures Bowling
11:00 3068235 BK Jösse - BK Full House 12 - 8 London Arvika Bowlinghall
12:00 3068143 Bodens BS - Stureby BK 14 - 6 Montreal Boden Strajk Alley
14:00 3068249 BKF Falkenberg - Kulladals BS 10 - 10 Beijing Falkenbergs Bowlinghall
Tis 17/3 19:30 3068142 AIK - Stureby BK 9 - 11 Seoul Stockholm - Bowl-O-Rama
Omgång 19
Lör 28/3 10:00 3068144 BKF Falkenberg - Team Clan BK 10 - 10 Beijing Falkenbergs Bowlinghall
13:00 3068247 Bodens BS - BK Joker 18 - 2 Montreal Boden Strajk Alley
15:20 3068228 Kulladals BS - BK Jösse 18 - 1 Seoul Malmö - Baltiska
16:00 3068145 Team Alingsås BC - Team Clan BK 8 - 12 Montreal Alingsås - Stures Bowling
Sön 29/3 10:00 3068230 IS Göta - BK Jösse 10 - 10 Montreal Helsingborgs Bowlinghall
10:00 3068246 AIK - BK Joker 11 - 9 Seoul Stockholm - Bowl-O-Rama
14:00 3068238 Bodens BS - Team Alingsås BC 12 - 8 Montreal Boden Strajk Alley
14:40 3068248 Stureby BK - BK Joker 13 - 7 Beijing Stockholm - Högdalen
15:00 3068229 BK Full House - BK Jösse 5 - 14 Seoul Ängelholms Bowlinghall
Omgång 20
Fre 10/4 10:00 3068261 BKF Falkenberg - BK Joker 13 - 7 Montreal Göteborg - Strike o Co
10:00 3068265 Team Alingsås BC - BK Jösse 12 - 8 Montreal Göteborg - Strike o Co
10:00 3068269 Team Clan BK - Team Pergamon BC 9 - 11 Montreal Göteborg - Strike o Co
13:00 3068252 AIK - Kulladals BS 9 - 11 Montreal Göteborg - Strike o Co
13:00 3068256 Bodens BS - BK Full House 9 - 11 Montreal Göteborg - Strike o Co
13:00 3068260 Stureby BK - IS Göta 15 - 5 Montreal Göteborg - Strike o Co
16:00 3068263 BKF Falkenberg - Team Pergamon BC 3 - 17 Montreal Göteborg - Strike o Co
16:00 3068264 Team Alingsås BC - BK Joker 14 - 6 Montreal Göteborg - Strike o Co
16:00 3068268 Team Clan BK - BK Jösse 13 - 7 Montreal Göteborg - Strike o Co
Lör 11/4 09:00 3068254 AIK - IS Göta 10 - 10 Montreal Göteborg - Strike o Co
09:00 3068255 Bodens BS - Kulladals BS 8 - 12 Montreal Göteborg - Strike o Co
09:00 3068259 Stureby BK - BK Full House 8 - 12 Montreal Göteborg - Strike o Co
12:00 3068262 BKF Falkenberg - BK Jösse 7 - 12 Montreal Göteborg - Strike o Co
12:00 3068266 Team Alingsås BC - Team Pergamon BC 7 - 13 Montreal Göteborg - Strike o Co
12:00 3068267 Team Clan BK - BK Joker 10 - 10 Montreal Göteborg - Strike o Co
15:00 3068253 AIK - BK Full House 5 - 14 Montreal Göteborg - Strike o Co
15:00 3068257 Bodens BS - IS Göta 9 - 11 Montreal Göteborg - Strike o Co
15:00 3068258 Stureby BK - Kulladals BS 8 - 12 Montreal Göteborg - Strike o Co
Röd text = Ändrad Matchtid
  • |
  • Copyright © Svenska Bowlingförbundet
  • |
  • Box 11016, 100 61 Stockholm
  • |
  • För Support - Ring SvBf Kansli: 08-699 60 00
  • |