HallSchema
Säsong Omgång Distrikt Hall
Hallschema
Datum Tid Bangrupp Match Resultat Liga Division
Omg. 17 8 - 28 Mar Stockholm - Högdalen
Lör 9/3 10.00 5 - 12 Stureby BK F1 - BK Brio A 10 - 10 Nationella Mellanallsvenskan
Lör 9/3 12.00 5 - 12 Djurgårdens IF A - BK Brio A 3 - 17 Nationella Mellanallsvenskan
Lör 9/3 14.20 5 - 12 Djurgårdens IF A - BK Kaskad F1 4 - 15 Nationella Mellanallsvenskan
Lör 9/3 16.20 5 - 12 Stureby BK F1 - BK Kaskad F1 15 - 5 Nationella Mellanallsvenskan
Sön 10/3 10.00 5 - 12 B-K Eva, Stockholm DA - Spader Dam DA 6 - 14 Nationella Dam Elitserien Damer
Sön 10/3 13.00 5 - 12 Aftonbladets IK A - Stånga IF A 11 - 9 Nationella Div 1 Södra Svealand
Sön 10/3 13.00 1 - 4 United BC B - B2 - BK Amiki C 7 - 12 Stockholmsligan Stockholmsligan 12
Sön 10/3 14.40 1 - 4 Stureby BK B - Allmänna BK B 4 - 16 Stockholmsligan Stockholmsligan 12
Sön 10/3 14.40 5 - 12 BK Amiki A - Stånga IF A 13 - 7 Nationella Div 1 Södra Svealand
Sön 10/3 16.40 3 - 10 Stureby BK A - BKF Falkenberg A 14 - 6 Nationella Elitserien Herrar
Mån 11/3 1 - 2 Stureby BK SUL - BK Force SUL 3 765 - 609 Sv. Ungdomsligan Grupp 4
Lör 16/3 10.00 5 - 12 BK Amiki B - AIK D 15 - 5 Stockholmsligan Stockholmsligan 1
Lör 16/3 11.40 5 - 12 BK Amiki B - KK Träff B 14 - 6 Stockholmsligan Stockholmsligan 1
Lör 16/3 13.20 5 - 12 Aftonbladets IK B - Sundbybergs IK C 11 - 8 Stockholmsligan Stockholmsligan 4
Lör 23/3 13.00 1 - 2 Stureby BK J - BK Rosen U 2 554 - 561 Stockholmsligan Junior League
Lör 23/3 13.00 3 - 4 Kings Pin BK U1 - Sundbybergs IK J2 541 - 654 Stockholmsligan Junior League
Lör 23/3 13.00 11 - 12 Stånga IF U1 - Sundbybergs IK J1 554 - 564 Stockholmsligan Junior League
Lör 23/3 13.00 5 - 6 Eagles 1 - AIK U1 552 - 636 Stockholmsligan Junior League
Lör 23/3 13.00 7 - 8 Eagles 2 - AIK U2 518 - 537 Stockholmsligan Junior League
Lör 23/3 13.00 9 - 10 Haninge BK U - BK Rosen U 1 594 - 559 Stockholmsligan Junior League
Lör 23/3 14.00 1 - 2 AIK U2 - Kings Pin BK U1 609 - 563 Stockholmsligan Junior League
Lör 23/3 14.00 5 - 6 AIK U1 - Stånga IF U1 606 - 552 Stockholmsligan Junior League
Lör 23/3 14.00 7 - 8 BK Rosen U 2 - Eagles 2 598 - 545 Stockholmsligan Junior League
Lör 23/3 14.00 11 - 12 BK Rosen U 1 - Eagles 1 631 - 558 Stockholmsligan Junior League
Lör 23/3 14.00 9 - 10 Sundbybergs IK J1 - Haninge BK U 557 - 542 Stockholmsligan Junior League
Lör 23/3 14.00 3 - 4 Sundbybergs IK J2 - Stureby BK J 585 - 604 Stockholmsligan Junior League
Lör 23/3 15.00 9 - 10 BK Rosen U 1 - Sundbybergs IK J2 595 - 617 Stockholmsligan Junior League
Lör 23/3 15.00 7 - 8 BK Rosen U 2 - Sundbybergs IK J1 606 - 594 Stockholmsligan Junior League
Lör 23/3 15.00 5 - 6 Stureby BK J - AIK U1 584 - 528 Stockholmsligan Junior League
Lör 23/3 15.00 1 - 2 Haninge BK U - AIK U2 566 - 579 Stockholmsligan Junior League
Lör 23/3 15.00 3 - 4 Eagles 1 - Kings Pin BK U1 559 - 483 Stockholmsligan Junior League
Lör 23/3 15.00 11 - 12 Eagles 2 - Stånga IF U1 535 - 526 Stockholmsligan Junior League
Lör 23/3 16.00 7 - 8 Kings Pin BK U1 - Haninge BK U 596 - 603 Stockholmsligan Junior League
Lör 23/3 16.00 1 - 2 AIK U2 - BK Rosen U 1 562 - 630 Stockholmsligan Junior League
Lör 23/3 16.00 3 - 4 Stånga IF U1 - Stureby BK J 558 - 620 Stockholmsligan Junior League
Lör 23/3 16.00 5 - 6 AIK U1 - BK Rosen U 2 578 - 671 Stockholmsligan Junior League
Lör 23/3 16.00 11 - 12 Sundbybergs IK J2 - Eagles 1 589 - 523 Stockholmsligan Junior League
Lör 23/3 16.00 9 - 10 Sundbybergs IK J1 - Eagles 2 595 - 550 Stockholmsligan Junior League
Röd text = Ändrad Matchtid
  • |
  • Copyright © Svenska Bowlingförbundet
  • |
  • Box 11016, 100 61 Stockholm
  • |
  • För Support - Ring SvBf Kansli: 08-699 60 00
  • |